Motocykliści Pazera Racing kończą sezon na podium

- MotoRmania

Paweł Szkopek wygrał sobotni wyścig ostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na torze Oschersleben. Patryk Pazera mimo kontuzji dwukrotnie stanął na podium w kategorii Superstock 600, a Radek Brandebura na podium kończył oba wyścigi Pucharu Polski Rookie 1000.

Informacja Prasowa

Jedenastokrotny mistrz Polski i obrońca tytułu w klasie Superbike, Szkopek wygrał sobotni wyścig, a następnie jechał po kolejną wygraną w niedzielnych, kończących sezon zmaganiach.

Niestety, wywrotka z powodu awarii kontroli trakcji pozbawiła zawodnika ekipy Pazera Racing nie tylko zwycięstwa, ale także szansy przypieczętowania dwunastego tytułu już w Oschersleben. Choć Paweł zakończył sezon na drugiej pozycji, to jednak nierozstrzygnięta wciąż pozostaje sprawa niedopuszczenia go przez sędziów do lipcowego wyścigu w Poznaniu, co może jeszcze zmienić sytuację w tabeli.2018 07 Alpe Adria Oschersleben 08611

„To był dla mnie bardzo udany sezon, który jednak jeszcze się nie skończył, choć za nami już wszystkie wyścigi – mówi Paweł Szkopek, od lat startujący Yamahą R1 na oponach Dunlop. – Cały czas walczymy o unieważnienie wyścigu w Poznaniu, do którego nie zostałem dopuszczony z powodu błędnej moim zdaniem decyzji sędziów, dlatego nadal wierzę, że zostanę w tym roku mistrzem. Gratuluję świetnego sezonu mojemu młodszemu bratu Markowi. Ubolewam, że nie mogliśmy rozstrzygnąć wszystkiego na torze, ale tak czy inaczej tegoroczny tytuł zostanie u Szkopków! Na Oschersleben pokazaliśmy ponownie, kto był w tym roku najszybszym zawodnikiem w stawce mistrzostw Polski i zebraliśmy sporo cennych danych, które przydadzą nam się w kolejnym sezonie, a póki co bardzo dziękuję za ten rok całej ekipie oraz wszystkim kibicom.”

Determinacją w ostatniej rundzie sezonu popisał się także Patryk Pazera, który wystartował na torze Oschersleben choć na początku tygodnia nie z własnej winy uległ w Warszawie poważnemu wypadkowi drogowemu. Mocno poobijany, 21-latek ukończył oba wyścigi na trzeciej pozycji, sięgając po dwa kolejne podia i zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski klasy Superstock 600.
2018 07 Alpe Adria Oschersleben 07788
„Postanowiłem wystartować w Niemczech mimo bardzo silnego bólu pleców, bo nie zamierzałem oddawać podium w klasyfikacji generalnej bez walki – wyjaśnia dosiadający Yamahy R6 Patryk Pazera. – Oschersleben to bardzo kręty i techniczny, a przez to wymagający fizycznie tor, dlatego był to dla mnie bardzo trudny weekend, ale zakończył się podwójnym podium, które pozwoliło mi obronić trzecie miejsce w tabeli i sięgnąć po tytuł drugiego wicemistrza Polski. Jestem więc bardzo zadowolony i dziękuję całemu zespołowi.”

Dwukrotnie na podium wyścigi ostatniej rundy Pucharu Polski Rookie 1000 kończył także Radek Brandebura, który tym sposobem w swoim pierwszym sezonie w barwach Pazera Racing sięgnął po trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
2018 07 Alpe Adria Oschersleben 01701
„W ten weekend wszystko było jeszcze możliwe, dlatego cieszę się z trzeciego miejsca w Pucharze Polski Rookie 1000 oraz w międzynarodowym Pucharze Alpe Adria, z którego nawet nie zdawałem sobie sprawy – przyznaje łodzianin. – Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na jeszcze więcej, ale nie mogę też być niezadowolony, bo to był w naszym wykonaniu bardzo solidny sezon, za który dziękuję przede wszystkim naszym mechanikom, którzy podczas każdej rundy wykonywali w garażu ogrom pracy, a także szefowi ekipy Marcinowi Pazerze, sponsorom i oczywiście kibicom.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl