LRP Poland kończy udany sezon 2018
MotoRmania
30 listopada 2018

Motocykliści ekipy LRP Poland oficjalnie kończą bardzo udany sezon 2018, podczas którego nie tylko wywalczyli wicemistrzostwo Polski i europejskiej serii Alpe Adria, ale także ponownie imponowali w mistrzostwach świata FIM EWC.

Informacja Prasowa

W sezonie 2018 barwy LRP Poland w mistrzostwach Polski i europejskich mistrzostwach Alpe Adria reprezentowali Arnaud Friedrich, Jarosław Szczęsny i Grzegorz Hanuszewicz w klasie Superstock 1000 oraz jeżdżący menedżer Bartłomiej Lewandowski w klasie Superbike.

Debiutujący w mistrzostwach Polski, zaledwie 18-letni Friedrich aż dziesięć z dwunastu wyścigów za sterami ponad 200-konnego BMW S1000RR kończył na podium, z czego dwa ostatnie na jego najwyższym stopniu, pewnie sięgając po tytuł wicemistrza Polski. Piąte miejsce w klasie Superbike, z dwoma podiami na koncie, wywalczył Bartłomiej Lewandowski, podczas gdy piąty w klasie Superstock 1000 był Jarosław Szczęsny.

Zawodnicy wspieranego przez BMW i Pirelli zespołu LRP Poland z sukcesami startowali również w europejskich mistrzostwach Alpe Adria, w których Friedrich także wywalczył wicemistrzostwo, sięgając po dziewięć podiów, w tym dwa zwycięstwa, na dwanaście startów.

Perłą w koronie dla ekipy LRP Poland były jednak starty w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, w której do Friedricha i Lewandowskiego dołączali na zmianę Słowak Jaro Cerny, wielokrotny mistrz Polski Daniel Bukowski oraz Lucy Gloeckner, najszybsza kobieta-motocyklistka na świecie. Swój trzeci sezon w MŚ FIM EWC polski zespół rozpoczął od pokonania ponad trzech tysięcy kilometrów i ukończenia morderczego, 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, najsłynniejszych na świecie zmagań długodystansowych.

Kilka tygodni później motocykliści LRP Poland wywalczyli punkty, kończąc na jedenastym miejscu w swojej klasie wymagający, ośmiogodzinny wyścig na niemieckim torze Oschersleben, a następnie niemal do samej mety walczyli o punkty w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na torze Paul Ricard na Lazurowym Wybrzeżu, bijąc pod drodze polski rekord prędkości na motocyklu i ustanawiając wynik 333 km/h.

„To był dla nas kolejny bardzo udany sezon – podsumował szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. – Sięgając po wicemistrzostwo Polski i Alpe Adria już w swoim debiucie w klasie Superstock 1000 Arnaud potwierdził, że jest wielką wschodzącą gwiazdą wyścigów motocyklowych. Razem z całą ekipą radził sobie też świetnie w mistrzostwach świata FIM EWC, w których znów zebraliśmy masę cennych doświadczeń, potwierdzając jednocześnie konkurencyjność motocykli BMW i opon Pirelli. Dziękuję całej ekipie za ciężką pracę, naszym partnerom za wiarę w nas i kibicom za ogromne wsparcie. Sezon 2018 zakończymy w sobotę podczas tradycyjnej Gali Polskiego Związku Motorowego, ale jesteśmy już gotowi do walki w sezonie 2019 i wkrótce potwierdzimy nasze plany i składy.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły