Kato Racing – nowy zespół w polskich wyścigach motocyklowych!
MotoRmania
19 kwietnia 2013

W czasach, kiedy wszyscy narzekają na kryzys, płaczą że jest ciężko i zaciskają pasa, my wychodzimy naprzeciw trudnościom i z radością oficjalnie ogłaszamy, iż nasz zespół – składający się z 4 zapaleńców – oficjalnie rozpoczyna działalność!

Informacja prasowa

Kato Racing został założony w 2012 roku przez czterech zawodników. Marek Kwietniewski, Paweł Przybylski, Maciej Sikora i Jacek Szadkowski postanowili połączyć siły i stworzyć profesjonalny zespół, umożliwiający starty w kolejnych sezonach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dysponując pełnym zapleczem technicznym i logistycznym, intensywnie działając marketingowo w okresie jesienno- zimowym, zainteresowano projektem partnerów i sponsorów, którzy zdecydowali się nawiązać z nami współpracę w sezonie 2013.

Skąd taka inicjatywa?

Sezon 2012 zaczęliśmy od kilku treningów na torach kartingowych, następne wyjazdy to głównie Speed Day w Poznaniu, starty w rundach amatorskiego Pucharu Superbike w Białej Podlaskiej, jak również trening na Slovakia Ring. Po spędzonym wspólnie na treningach sezonie 2012, stwierdziliśmy, że same treningi to za mało i chcemy czegoś więcej… 3 z nas wystartowało więc w ostatniej, VI rundzie WMMP w Pucharze Polski Pretendent i Rookie. Debiut nastawił nas pozytywnie, biorąc pod uwagę skromne doświadczenie i zaplecze – poszło nam całkiem nieźle. 3 miejsce w Pretendencie, 11 w Rookie 1000 oraz 12 i 13 w Rookie 600, co jak na amatorów brzmi całkiem całkiem. Po tej rundzie stało się jasne – zakładamy razem TEAM!

Plany na sezon 2013 to przede wszystkim jak najwięcej jeżdżenia i zbierania doświadczenia. Mieliśmy zacząć od treningów na Slovakia Ring w dniach 3-4 kwietnia, jednak jak wiemy, pogoda mocno krzyżuje plany… Na razie jedyne Jacek „Sherman” Szadkowski zaliczył pierwsze jazdy na torze Pannonia Ring; reszta zawodników czeka z niecierpliwością na pierwsze jazdy na Torze Poznań w kwietniu. Następnie, weekend majowy spędzimy na treningach w czeskim Moście i wreszcie – I runda pucharu Polski – Tor Poznań, 18-19 maja. Planujemy wystartować w pełnym cyklu Pucharu Polski – 3 zawodników w Rookie 600 (Paweł, Marek, Maciek) i 1 zawodnik w Rookie 1000 (Jacek). Bierzemy jednak poprawkę – wszystkie plany zweryfikuje budżet i wsparcie sponsorów, ale jesteśmy pełni entuzjazmu i dobrej myśli.

Dziękujemy przede wszystkim naszym partnerom i sponsorom za zaangażowanie w nasz projekt i pomoc, gdyż bez ich wsparcia zorganizowanie Kato Racing w takiej formie jak teraz było by praktycznie niemożliwie. Dziękujemy:
– firmie LATEX – największej hurtowni opon w Polsce oraz oficjalnemu importerowi opon Michelin – dzięki naszemu dostawcy najwyższej jakości opon wyścigowych, chcemy wprowadzić powiew świeżości i wypromować markę Michelin na polskim podwórku wyścigowym;
– Inter Motors oraz Motointegrator (grupa Inter Cars) – lider sprzedaży części motoryzacyjnych w naszym kraju, dzięki dostawcy najlepszej jakości części do naszych motocykli oraz sprzętu i akcesoriów niezbędnych do profesjonalnego i bezpiecznego ścigania, możemy być spokojni o zaplecze techniczne!
– Onet.pl / Moto.Onet.pl – nasz główny patron medialny i jeden z czołowych portali informacyjno-rozrywkowych w Polsce – wierzymy, że dzięki uprzejmości Onetu dotrzemy do jak największego grona odbiorców i zainteresujemy motocyklami oraz wyścigami fanów innych sportów i nie tylko …
– Motormania.com.pl – nasz medialny patron branżowy, najlepszy obecnie portal stricte motocyklowy w kraju;

Jednocześnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z innymi potencjalnymi sponsorami, których wyniki i finalne ustalenia mamy nadzieję niebawem również ogłosić i cieszyć się wsparciem kolejnych partnerów, a tym samym skupić więcej uwagi na wynikach sportowych.

Wszystkich zainteresowanych „życiem” i organizacją naszego zespołu, naszymi wynikami oraz materiałami z wyścigów, zapraszamy na naszą stronę kato-racing.pl, na nasz fan page na Facebooku facebook.com/KatoRacing oraz na portale motormania.com.pl i moto.onet.pl.

KATO RACING – do zobaczenia na torze oraz poza nim!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły