Gwiazdy gymkhany, Rufi i Smelka startują w Pucharze Polski
MotoRmania
20 maja 2016

Już w ten weekend, w pierwszej rundzie Pucharu Polski rozpoczną sezon wyścigowy Smelka Tomek Smela i Rufi Rafał Dziki-Sereda, których znają doskonale wszyscy interesujący się gymkhaną. Zawodnicy startują w barwach Speed Day Racing, a ich patronem medialnym jest MotoRmania.

informacja prasowa

Rufi wykonał swój olśniewający debiut w podczas Honda Gymkhana w sezonie 2012: już na swoich drugich zawodach wbił na podium i zdobył Puchar Prezesa; stąd jego ksywka „Czarny Koń”. W następnym roku wyrównał należący do Oscara Kubickiego rekord Polski GP8, który pozostał niepobity przez dwa kolejne sezony.

Smelka natomiast został gwiazdą sezonu 2014 motoFUNdacyjnej GymkhanaGP: startując na motocyklu własnej konstrukcji Honda Franca Custom, już w swoim pierwszych zawodach w klasie Pro stanął na szczycie pudła, na czwartej rundzie z kompletem zwycięstw oraz garścią pucharów mistrzów został Mistrzem Polski Gymkhana GP w swoim top class rookie season, a rok później zajął 4. miejsce w pierwszych Mistrzostwach Europy.

Gymkhana to wspaniała zabawa niesamowicie rozwijająca umiejętności i kontrolę nad motocyklem, bardzo przydatne potem w jeździe z większymi prędkościami. Na duży tor Smelka przyjechał po raz pierwszy właśnie dzięki sponsoringowi MotoRmanii, biorąc udział w Track Dayu na SlovakiaRing.

Gymkhana jest wspaniałym wstępem do wyścigów torowych. Utalentowani i pracowici zawodnicy trenując na Speed Dayach na Torze Poznań zostali zauważeni przez ekipę Speed Day i wkrótce dołączyli do niej. W minionym roku Rufi zdobył Speed Day Trophy w klasie 600. Smelka startował z zezowatym szczęściem w klasie Rookie 600 Pucharu Polski: w jednym z wyścigów przyblokowany przez zdublowanego zawodnika stracił miejsce na podium o 4 tysięczne sekundy, innym razem, gdy był na drugiej pozycji, rywal wypchnął go ze Sławiniaka. Sezon zakończył przedwcześnie po poważnej kontuzji.

Smelka i Rufi są świetnym przykładem na to, że nie warto marzyć, ale zmieniać marzenia w cele i realizować je: bez wsparcia wielkich koncernów, dzięki ogromnej pracowitości i dyscyplinie wewnętrznej młodzi zawodnicy z własnych środków są w stanie sfinansować sobie ściganie w Pucharze Polski. Pierwszy „duży” sponsoring otrzymany przez Rufiego to motocykl BMW S1000RR udostępniony przez szczeciński salon BMW Bońkowscy. Chłopaki prowadzą razem szczecińskie Centrum Motocyklowe Azkarra, znane z rzetelnego i fachowego serwisu oraz organizacji szkoleń.

Po całej zimie przygotowań (obejmującej m. in. trening na offroadzie i na śniegu na oponach z kolcami) w 2016 roku Rufi startować będzie na Beemce w klasie Rookie 1000, a Smelka na Suzuki GSX-R 600 w Rookie 600. Pierwsza runda już w ten weekend!

Dziękujemy za wsparcie: MotoRmania, Speed Day, BMW Bońkowscy Szczecin, Azkarra Centrum Motocyklowe Szczecin.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły