Alpe Adria i WMMP na Słowacji jednak odwołane!
Mick
3 kwietnia 2013

Zaledwie dzień po tym, jak Słowacy potwierdzili, że pierwsza runda Alpe Adria dojdzie w ten weekend od skutku, sytuacja uległa całkowitej zmianie. Organizatorzy Alpe Adria postanowili, że zmagania na Slovakiaringu jednak się nie odbędą.

Kolejny odcinek wyścigowej sagi przyniósł nam dzisiaj niespodziewany zwrot akcji. Po tym, jak Słowacy potwierdzili wczoraj, że zorganizują zgodnie z planem pierwszą rundę Alpe Adria, dzisiaj organizatorzy europejskiej serii podjęli inną decyzję.

Pierwsza runda Alpe Adria i WMMP została dziś oficjalnie odwołana. Podczas trzeciej rundy, która odbędzie się na torze Panoniaring, organizatorzy Alpe Adria, wspólnie w władzami toru Slovakiaring, podejmą decyzję, w jakim późniejszym terminie zorganizować tam zaległe wyścigi.

Dzisiejsza decyzja zapadła po fali protestów i niezadowolenia zawodników Alpe Adria, który zaskoczeni wczorajszymi informacjami, dojść jednogłośnie wyrazili swoje zdanie w internecie, proponując nawet utworzenie stowarzyszenia zawodników wzorowanego na znanej z MotoGP organizacji IRTA.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły