Startuje eWinner 1 liga!

- Michał Krupa

W 1. Kolejce eWinner 1. Ligi odbędą się trzy z czterech zaplanowanych spotkań. To Aforti Startu Gniezno z Orłem Łódź zostało odwołane z powodu zakażenia koronawirusem w ekipie Startu. Pozytywny wynik testu dostał także jeden z juniorów Unii Tarnów, ale mecz Jaskółek ze Zdunek Wybrzeżem na razie nie jest zagrożony.

ROW Rybnik – Cellfast Wilki Krosno

Ten mecz otwiera inauguracyjną kolejkę eWinner 1. Ligi w niedzielę o 14.00. ROW wygrał 16 z dotychczasowych 21 spotkań z drużyną z Krosna. Wilki w Rybniku zwyciężyły tylko 1 raz. 10 razy górą był ROW. Beniaminek szykował się do meczu na zgrupowaniu w Rawiczu. Zaliczył też sparing z Eltrox Włókniarzem przegrywając w Częstochowie 32:58. Najwięcej punktów dla Wilków zdobyli Andrzej Lebiediew 9+1 w pięciu biegach, ale bez trójki oraz Patryk Wojdyło 7+1 w czterech biegach z jednym zwycięstwem.

Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mecz w poniedziałek o 15.30. Gospodarze muszą radzić sobie bez juniora Przemysława Koniecznego, u którego test na koronawirusa okazał się pozytywny. Badania w drużynie Unii przeprowadzono w środę. Młodzieżowiec został poddany już 10-dniowej izolacji.

Unia w tym meczu jedzie także bez Pawła Miesiąca, który dostał z Unii zgodę na zmianę barw klubowych. Kontuzjowany z kolei jest Oskar Bober. W Gdańsku problemów kadrowych brak.

Wybrzeże w Tanowie wygrało 4 razy, 23 razy lepsza była Unia. Bilans wszystkich pojedynków też na korzyść Jaskółek, które zwyciężyły w 32 z 54 spotkań.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów

Mecz w poniedziałek o 18.00. Goście już z Grzegorzem Walaskiem, który tzw. kontrakt warszawski z Ostrovią zamienił na normalną umowę. W Bydgoszczy mocno ściskają kciuki za Grzegorza Zengotę i młodzieżowców. Dyrektor Tomasz Gollob mówi, że Zengota ma chwilowy kłopot sprzętowy po zmianie tunera, ale jak dopasuje silniki od Ryszarda Kowalskiego, to wskoczy na normalne tory. Natomiast juniorzy muszą pracować, czas działa na ich korzyść.

Informacja prasowa eWinner 1 Ligi Żużlowej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl