Rosyjskie podium IME w Tomaszowie Mazowieckim

- Michał Krupa

Rosjanie zdominowali finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w wyścigach motocyklowych na lodzie, który rozegrano w niedzielę na torze w Tomaszowie Mazowieckim. Złoty medal IME wywalczył Dmitrij Soliannikow, srebrny Konstantin Kolenkin, a brązowy Nikita Tołoknow. Do wyścigu finałowego awansował doświadczony, 62-letni Szwed, Stefan Svensson, ale nie był w stanie nawiązać walki z koalicja rosyjską.

Jedyny reprezentant Polski w finale – Michał Knapp, zajął 13. miejsce, co należy uznać za spory sukces po tak długiej przerwie w ściganiu. Ta odmiana wyścigów torowych powróciła do Polski po niemal sześciu latach przerwy za sprawą firmy Speedway Events. Kolejną edycję Indywidualnych Mistrzostw Europy zaplanowano na 13 marca 2021,  również w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl