PROBLEM LORENZO- co Jorge mówi o swojej sytuacji?

- MotoRmania

Coraz więcej osób sugeruje, że Jorge Lorenzo powinien zakończyć karierę – on sam wydaje się tracić pewność siebie.

W wywiadzie dla crash.net Jorge Lorenzo przedstawił jak ocenia swój sezon 2019 i wiele elementów tej wypowiedzi wskazuje, że sytuacja wielokrotnego Mistrza Świata jest ciągle bardzo trudna…  Tak widzi ten rok do tej pory:

„Cóż, poprawiałem się w każdym wyścigu, zdobywając coraz więcej wiedzy na temat motocykla i wprowadzając nowe części, które nieznacznie poprawiły moje możliwości. Dlatego w Le Mans mogłem zająć jedenaste miejsce, zaledwie 14 sekund od zwycięzcy. W Montmeló byłem całkiem szybki na pierwszych kilku okrążeniach. Trzymałem się w grupie prowadzącej wyścig, ale potem się wywróciłem. Następnie podczas testu miałem kolejny potężny wypadek. Miałem szczęście, że nie doznałem poważnych obrażeń, ponieważ ta wysiadka była bardzo, bardzo nieprzyjemny. I właśnie wtedy, w poniedziałkowym teście w Montmeló coś się zmieniło. Odnowiłem pęknięcia w kręgach kręgosłupa.

Kiedy dotarłem do Assen, byłem już mocno poobijany, więc kiedy ponownie wylądowałem w żwirze  mocne uderzenie w plecy znacznie pogorszyło kontuzję.  Od tego momentu na pewno zatrzymałem mój postęp w jeździe. Przez dwa miesiące prawie nie uprawiałem sportu. Moja kondycja bardzo szybko się pogorszyła.

Nadal cierpię na ten problem z plecami, kiedy śpię oraz po każdej sesji. Ten stan się poprawia. Każdego tygodnia czuję się trochę lepiej, ale wciąż cierpię z tego powodu. Jeśli za każdym razem, gdy dajesz z siebie wszystko, masz poważny wypadek, to Twoje zaufanie do motocykla nie jest takie samo. Myślę więc, że moja sytuacja to połączenie różnych rzeczy. W MotoGP, jeśli nie jesteś w 100%  sprawny i nie czujesz się w 100% bezpiecznie to bardzo trudno jest być konkurencyjnym. Myślę, że to mój największy problem w tej chwili.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl