Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez – kliknij i oglądaj wyścigi ME Moto2!

- MotoRmania

18-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, które odbędą się na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera. Jedyny Polak w stawce liczy na kolejne finisze w pierwszej piątce.

Informacja Prasowa

Po świetnym początku sezonu i odpowiednio piątym oraz szóstym miejscu w wyścigach pierwszej i drugiej rundy sezonu na portugalskich torach w Estoril i Portimao, jedyny Polak w stawce zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, siódme miejsce.

W najbliższy weekend motocyklistę ekipy Euvic Stylobike Good Racing czekają dwa wyścigi, w sobotę o 12:00 i niedzielę o 13:00. Polak dobrze zna już tor imienia Angela Nieto w Jerez de la Frontera, gdzie w lipcu odbyły się dwie rundy MotoGP i mistrzostw świata Moto2.

Dwa lata temu do ostatnich metrów walczył tam w swoim debiutanckim sezonie w ME Moto2 o wysokie, dziewiąte miejsce, a w poprzednim sezonie finiszował na jedenastej pozycji.

Osiemnastolatek, który w czerwcu miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii, ma za sobą ponad sześciotygodniową, „wakacyjną” przerwę po ostatnich wyścigach mistrzostw Europy. W jej trakcie testował w Barcelonie motocykl Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata.

„To była bardzo ciekawa przerwa wakacyjna, podczas której m.in. przetestowałem motocykl z mistrzostw świata, ale teraz nie mogę już doczekać się powrotu do walki – mówi Piotr Biesiekirski. – Tor w Jerez jest jednym z moich ulubionych, dlatego choć jest także wymagającym obiektem, liczę na kolejny udany weekend. Cieszę się z siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej, bo jest potwierdzeniem tego, że zrobiliśmy w tym roku kolejne postępy, ale tak naprawdę pozycja w tabeli to dla mnie drugorzędna kwestia. Najważniejsza jest regularna walka w wyścigach o miejsca w pierwszej piątce i próba zbliżenia się do podium.”

Wyścigi w Jerez będzie można oglądać na żywo i z otworzenia na oficjalnym kanale serii na platformie YouTube.

Poniżej możecie obejrzeć sobotni wyścig – start o 12:00 (17 okrążeń)

Poniżej możecie obejrzeć niedzielny wyścig – start o 13:00 (17 okrążeń)

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl