Piotr Biesiekirski celuje w pierwszą piątkę w Jerez – kliknij i oglądaj wyścigi ME Moto2!
MotoRmania
25 sierpnia 2020

18-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, które odbędą się na torze MotoGP w hiszpańskim Jerez de la Frontera. Jedyny Polak w stawce liczy na kolejne finisze w pierwszej piątce.

Informacja Prasowa

Po świetnym początku sezonu i odpowiednio piątym oraz szóstym miejscu w wyścigach pierwszej i drugiej rundy sezonu na portugalskich torach w Estoril i Portimao, jedyny Polak w stawce zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, siódme miejsce.

W najbliższy weekend motocyklistę ekipy Euvic Stylobike Good Racing czekają dwa wyścigi, w sobotę o 12:00 i niedzielę o 13:00. Polak dobrze zna już tor imienia Angela Nieto w Jerez de la Frontera, gdzie w lipcu odbyły się dwie rundy MotoGP i mistrzostw świata Moto2.

Dwa lata temu do ostatnich metrów walczył tam w swoim debiutanckim sezonie w ME Moto2 o wysokie, dziewiąte miejsce, a w poprzednim sezonie finiszował na jedenastej pozycji.

Osiemnastolatek, który w czerwcu miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii, ma za sobą ponad sześciotygodniową, „wakacyjną” przerwę po ostatnich wyścigach mistrzostw Europy. W jej trakcie testował w Barcelonie motocykl Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata.

„To była bardzo ciekawa przerwa wakacyjna, podczas której m.in. przetestowałem motocykl z mistrzostw świata, ale teraz nie mogę już doczekać się powrotu do walki – mówi Piotr Biesiekirski. – Tor w Jerez jest jednym z moich ulubionych, dlatego choć jest także wymagającym obiektem, liczę na kolejny udany weekend. Cieszę się z siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej, bo jest potwierdzeniem tego, że zrobiliśmy w tym roku kolejne postępy, ale tak naprawdę pozycja w tabeli to dla mnie drugorzędna kwestia. Najważniejsza jest regularna walka w wyścigach o miejsca w pierwszej piątce i próba zbliżenia się do podium.”

Wyścigi w Jerez będzie można oglądać na żywo i z otworzenia na oficjalnym kanale serii na platformie YouTube.

Poniżej możecie obejrzeć sobotni wyścig – start o 12:00 (17 okrążeń)

Poniżej możecie obejrzeć niedzielny wyścig – start o 13:00 (17 okrążeń)

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły