Znamy nowy kalendarz MotoGP na sezon 2020

- Mick

Po odwołaniu wyścigu MotoGP w Katarze i przesunięciu GP Tajlandii organizatorzy mistrzostw świata opublikowali dzisiaj nowy, zmodyfikowany kalendarz na sezon 2020. Oto on. 

Organizatorzy musieli odwołać wyścig MotoGP z Katarze z powodu restrykcji dotyczących podróżnych z Włoch, z kolei władze Tajlandii postanowiły przesunąć rundę na torze Buriram. Teraz wiemy już na kiedy. Grand Prix Aragonii zostało przesunięte o tydzień do przodu, z kolei Tajlandia odbędzie się tak jak rok temu, przed azjatyckim maratonem w październiku.

Póki co w kalendarzu jako pierwsza runda dla klasy MotoGP wciąż widnieje Grand Prix Ameryk. Oby nic tutaj się już nie zmieniło. Z kolei w niedzielę w Katarze pierwsze wyścigi Moto3 i Moto2. Te klasy były już na miejscu, gdy Katar wprowadził restrykcje dla podróżnych z Włoch, więc od jutra zobaczymy je w akcji na torze Losail.

Zrzut ekranu 2020-03-5 o 15.20.48

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl