Wrooom 2013 – Ducati Desmosedici GP13 czeka!
Piotr Jędrzejak
15 stycznia 2013

Wczoraj rozpoczęła się coroczna impreza organizowana przez Ducati, na której jednym z największych wydarzeń jest oczywiście prezentacja nowego, wyścigowego Desmosedici!

23. edycja Wrooom odbywa się w Madonna di Campiglio – Nicky Hayden i Andrea Dovizioso, zawodnicy fabrycznego teamu, przyjechali tam samochodem Audi. Możemy to rozumieć jako początek nowej przygody w Ducati Corse. Dziś rano odbywa się oficjalna konferencja, a wieczorem tradycyjnie zawodnicy pojeżdżą na nartach i oczywiście zaprezentują nowe Desmosedici GP13!

Na są też Ben Spies i Andrea Iannone, zawodnicy zespołu Pramac Racing, który w tym roku będzie oficjalnie wspierany przez fabrykę Ducati. Same motocykle zostały już przetransportowane ratrakiem na miejsce prezentacji, chociaż wciąż pozostaje ono tajne. Do sieci wczoraj trafiło też zdjęcie, które według plotek przedstawiać miało nowe GP13 – okazało się, że jest to tylko model stworzony z pozostałości po GP3 i GP7.

Zobacz też: Zapowiedź prezentacji zespołu Yamaha Racing!

Jak myślicie, czy era Ducati i Audi przyniesie coś dobrego w kwestii konkurencyjności Desmosedici?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły