Wolisz prowadzić czy gonić na finałowym okrążeniu? Zawodnicy MotoGP odpowiadają

- Piotr Jędrzejak

A Ty? Liczysz na to, że zbudujesz taktyczna przewagę w ostatnim okrążeniu, czy planujesz atak w kluczowym, ostatnim momencie?

Wyścigi to nie tylko szybkie wyjścia z zakrętów i mocne hamowania, ale także taktyka. Kilku zawodników MotoGP zostało zapytanych, jaka jest ich taktyka na ostatnie zakręty wyścigu – wolą prowadzić, czy gonić lidera w nadziei na udany atak w kluczowym momencie?

Wszyscy zawodnicy w końcu odpowiedzieli, że wolą prowadzić. Jednak zawsze istnieje jakieś „ale”. Tym czynnikiem zmiennym zazwyczaj jest rywal, z którym akurat trzeba się pojedynkować. Zwróćcie też uwagę, jak zabawnie i bezosobowo opowiadają wzajemnie o sobie Andrea Dovizioso oraz Marc Marquez.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl