Włochy odcięte od świata – Rossi nie pojedzie na MotoGP?

- Mick

Dziś w nocy Włochy wprowadzą „czerwoną strefę” w jedenastu prowincjach na północy kraju, w których sytuacja związana z koronawirusem jest najpoważniejsza. Bardzo możliwe, że Valentino Rossi, a razem z nim duża część włoskich członków padoku MotoGP, utknie w domu na przynajmniej miesiąc!

Restrykcje – o nich za chwilę – mają objąć prowincje Parma, Piacenza, Rimini, Reggio-Emilia, Modena, Pesaro i Urbino, Venezia, Padwa, Treviso, Alessandria i Asti. To właśnie w okolicach Pesaro znajduje się słynne ranczo Valentino Rossiego, który także mieszka w okolicy, podobnie jak członkowie jego teamu i akademii. Spora część włoskich zawodników i ekip Grand Prix pochodzi właśnie ze wspomnianych prowincji, które są swojego rodzaju zagłębiem jeśli chodzi o wyścigowe talenty.

Na mocy dekretu, który zacznie obowiązywać w najbliższych godzinach, odwołane zostaną wszelkie imprezy, a nawet uroczystości religijne, w tym pogrzeby. Zamknięte ma zostać praktycznie wszystko; szkoły, dyskoteki, siłownie, baseny. Otwarte pozostaną bary i restauracje, ale ludzie w nich przebywający… nie będą mogli zbliżać się do siebie na mniej niż metr!

Wjechać i wyjechać ze wspomnianych regionów będzie można tylko z „ważnych powodów rodzinnych lub służbowych”. Czy można zaliczyć do tego wyjazd, by „wystartować w wyścigu MotoGP”? Jeśli nie, Rossi i spółka nie będą mogli na czas wylecieć na Grand Prix Ameryk, które odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia. Restrykcje mają bowiem obowiązywać przynajmniej do trzeciego kwietnia. Wygląda jednak na to, że niezależnie od sytuacji we Włoszech, wyścig MotoGP na przedmieściach Austin może i tak nie dojść do skutku, o czym już pisaliśmy.

Czy Rossiemu i spółce zostanie jedynie jazda na ranczu? Jeśli tak, to walki na łokcie chyba tym razem zabraknie; w końcu władza nakazuje zachować od innych metr odstępu!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl