Vinales wygrywa w Malezji

- Mick

Prowadząc od startu do mety Maverick Vinales wygrał Grand Prix Malezji klasy MotoGP. Na podium na torze Sepang dołączyli do niego Marc Marquez i Andrea Dovizioso.

Podczas gdy Vinales kontrolował sytuację na czele stawki, po spektakularnym starcie z jedenastego pola Marc Marquez zakończył pierwsze kółko na drugiej pozycji.

Mistrz świata musiał jednak później walczyć przez chwilę z Jackiem Millerem, co pozwoliło Vinalesowi na wypracowanie bezpiecznej, półtora sekundowej przewagi.

Podczas gdy Miller stracił tempo, finiszując ostatecznie na ósmej pozycji, o najniższy stopień podium walczyli Andrea Dovizioso, Valentino Rossi i Alex Rins, który wcześniej stracił lewe skrzydło po uderzeniu w Millera w ostatnim zakręcie. Z tego samego powodu w Ducati Australijczyka odpadła później karbonowe osłona tylnego koła.

Dovi obronił się przed naciskami Rossiego i Rinsa, zaś za ich plecami o szóstą pozycję walczyli zawodnicy Petronasa, którzy zdominowali wczorajsze kwalifikacje.

Na finiszu Miller musiał ostro bronić się przed imponującym Johannem Zarco i Joanem Mirem, który w pewnym momencie uderzył we Francuza doprowadzając do jego wypadku w przedostatnim zakręcie, za co dostał karę przejazdu przez tzw. „długie okrążenie”. Zawodnik Suzuki minął linię mety na dziesiątym miejscu, za Danilo Petruccim.

W niedzielę w Malezji rozstrzygnęły się także losy tytułu w klasie Moto2, który wywalczył młodszy z braci Marquezów, Alex.

Dziewiętnasta i ostatnia runda sezonu, GP Walencji, już za dwa tygodnie.

Wyniki GP Malezji:

9BDCA82B-A3C4-4E29-90CC-15F1F38A2E5E

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl