Vinales wygrywa w Malezji
Mick
3 listopada 2019

Prowadząc od startu do mety Maverick Vinales wygrał Grand Prix Malezji klasy MotoGP. Na podium na torze Sepang dołączyli do niego Marc Marquez i Andrea Dovizioso.

Podczas gdy Vinales kontrolował sytuację na czele stawki, po spektakularnym starcie z jedenastego pola Marc Marquez zakończył pierwsze kółko na drugiej pozycji.

Mistrz świata musiał jednak później walczyć przez chwilę z Jackiem Millerem, co pozwoliło Vinalesowi na wypracowanie bezpiecznej, półtora sekundowej przewagi.

Podczas gdy Miller stracił tempo, finiszując ostatecznie na ósmej pozycji, o najniższy stopień podium walczyli Andrea Dovizioso, Valentino Rossi i Alex Rins, który wcześniej stracił lewe skrzydło po uderzeniu w Millera w ostatnim zakręcie. Z tego samego powodu w Ducati Australijczyka odpadła później karbonowe osłona tylnego koła.

Dovi obronił się przed naciskami Rossiego i Rinsa, zaś za ich plecami o szóstą pozycję walczyli zawodnicy Petronasa, którzy zdominowali wczorajsze kwalifikacje.

Na finiszu Miller musiał ostro bronić się przed imponującym Johannem Zarco i Joanem Mirem, który w pewnym momencie uderzył we Francuza doprowadzając do jego wypadku w przedostatnim zakręcie, za co dostał karę przejazdu przez tzw. „długie okrążenie”. Zawodnik Suzuki minął linię mety na dziesiątym miejscu, za Danilo Petruccim.

W niedzielę w Malezji rozstrzygnęły się także losy tytułu w klasie Moto2, który wywalczył młodszy z braci Marquezów, Alex.

Dziewiętnasta i ostatnia runda sezonu, GP Walencji, już za dwa tygodnie.

Wyniki GP Malezji:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły