Valentino Rossi wrócił do motocrossu
Mick
26 stycznia 2020

Po tym, jak dwa lata temu złamał nogę na hopie, Valetino Rossi przestał w ramach przygotowań do MotoGP trenować motocross i skupił się na flat tracku na swoim ranczu. Czyżby w tym roku stawiał wszystko na jedną kartę? 

Najnowszy post na profilu Rossiego na Instagramie pokazuje „Doktora” intensywnie trenującego na crossówce, także latającego na wysokich hopach. Dla wiernych fanów Włocha to spore zaskoczenie, ale jego decyzja o powrocie do treningów MX pokazuje, jak ważny czeka go sezon w MotoGP.

Rossi już jesienią otwarcie mówił o tym, że jeśli nie będzie konkurencyjny, nie zamierza ścigać się w nieskończoność. Patrząc także na tempo i wyniki innych zawodników Yamahy w sezonie 2019 wielu mogłoby powiedzieć, że za rezultat „Doktora” w 2019 roku bardziej można chyba winić zawodnika, a nie maszynę. W końcu Maverick Vinales i Fabio Quartararo zakończyli sezon przed Rossim, obaj po siedem razy stając na podium. Hiszpan wygrał także dwa wyścigi.

Czy Vale zaskoczy nas w tym roku? A może to będzie jego łabędzi śpiew? Tak czy inaczej fajnie zobaczyć go w akcji na crossówce.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Muddy MX training at the Fratte motocross track with the @vr46ridersacademyofficial ???? by @camilss

Post udostępniony przez valeyellow46 (@valeyellow46)

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły