Valentino Rossi wrócił do motocrossu

- Mick

Po tym, jak dwa lata temu złamał nogę na hopie, Valetino Rossi przestał w ramach przygotowań do MotoGP trenować motocross i skupił się na flat tracku na swoim ranczu. Czyżby w tym roku stawiał wszystko na jedną kartę? 

Najnowszy post na profilu Rossiego na Instagramie pokazuje „Doktora” intensywnie trenującego na crossówce, także latającego na wysokich hopach. Dla wiernych fanów Włocha to spore zaskoczenie, ale jego decyzja o powrocie do treningów MX pokazuje, jak ważny czeka go sezon w MotoGP.

Rossi już jesienią otwarcie mówił o tym, że jeśli nie będzie konkurencyjny, nie zamierza ścigać się w nieskończoność. Patrząc także na tempo i wyniki innych zawodników Yamahy w sezonie 2019 wielu mogłoby powiedzieć, że za rezultat „Doktora” w 2019 roku bardziej można chyba winić zawodnika, a nie maszynę. W końcu Maverick Vinales i Fabio Quartararo zakończyli sezon przed Rossim, obaj po siedem razy stając na podium. Hiszpan wygrał także dwa wyścigi.

Czy Vale zaskoczy nas w tym roku? A może to będzie jego łabędzi śpiew? Tak czy inaczej fajnie zobaczyć go w akcji na crossówce.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Muddy MX training at the Fratte motocross track with the @vr46ridersacademyofficial ???? by @camilss

Post udostępniony przez valeyellow46 (@valeyellow46)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl