Valentino Rossi w pierwszej piętnastce Nascar? [video z treningu]
Piotr Jędrzejak
30 kwietnia 2013

Po wyścigowym weekendzie MotoGP w Austin, Valentino Rossi nie wrócił grzecznie do domu. Razem z Linem Jarvisem udali się na owalny tor Charlotte Motor Speedway!

Jak wiecie, The Doctor jest dla Yamahy wspaniałą wartością marketingową. Na pewno wiecie też, że jednym z mistrzów reklamy jest Monster Energy, w tym sezonie wspierający Yamahę. Dlaczego więc nie można by posadzić mistrza MotoGP za kierownicą czarno-zielonego bolidu Nascar? Mentorem Rossiego był Kyle Busch, jeden z najlepszych kierowców tej dyscypliny. Po krótkim instruktarzu, Rossi sam wsiadł za kierownicę 650-konnej Toyoty i wyjechał na owal, osiągając prędkości rzędu 300 km/h.

Efekt? Wszyscy byli zaskoczeni. Vale wykręcił czas, który uplasowałby go w pierwszej piętnastce serii Nationwide. Jak powiedział Kyle Busch, to całkiem nieźle jak na kogoś, kto wsiadł do samochodu Nascar pierwszy raz w życiu… My natomiast nie możemy oprzeć się wrażeniu, że po zakończeniu kariery na motocyklach, Rossi przeniesie się do którejś z kategorii wyścigów na czterech kółkach.

[Aktualizacja] Nowy film od Monster Energy:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły