Valentino Rossi na podium w 100 km dei Campioni
Mick
18 grudnia 2017

Valentino Rossi zajął drugie miejsce w organizowanych przez siebie w niedzielę zawodach flat trackowych, 100 km dei Campioni, które odbyły się na jego słynnym ranczu w Tavullii. Rywalizację wygrał mistrz świata Moto2, Włoch Franco Morbidelli, w duecie z Mattią Pasinim.

Start niczym w FIM EWC

Zloty największych gwiazd sportów motocyklowych na ranczu Rossiego to już powoli tradycja. Zresztą pamiętacie pewnie, jak kilka lat temu Doktor szalał na swoich ranczu razem z Marquezem i mistrzem motocrossu, Chadem Reedem. Tym razem nie chodziło jednak tylko o wspólne szaleństwa, ale i sportową rywalizację.

Zasady były proste; do pokonania 100 km, w trakcie których na każdym z motocykli zmieniało się dwóch zawodników. Na starcie nie tylko podopieczni Akademi VR46, ale także kilka gwiazd MotoGP i kilku mistrzów świata. Wśród nich m.in. Morbidelli oraz mistrz Moto3 Joan Mir, juniorski mistrz Moto3 Dennis Foggia, Danilo Petrucci, Tito Rabat, Maria Herrera. W sumie 34 nazwiska.

Pamiątkowe zdjęcie po zawodach

Zawody wygrał ostatecznie duet Morbidelli, Pasini, pokonując Rossiego startującego w duecie ze znanym z Moto2 przyrodnim bratem Lucą Marinim Podium uzupełnili Petrucci i Lorenzo Baldassarri.

Swoją drogą przyznacie, że to ciekawe, iż tegoroczna edycja 100 km dei Campioni zbiegła się w czasie z organizowanymi przez Marqueza zawodami dirt trackowymi Superprestigio w Barcelonie, prawda? Tak czy inaczej po wydarzeniach z ostatniego weekendu możemy już oficjalnie przyznać, że motocyklowy sezon 2017 na dobre dobiegł końca. Gwiazdy MotoGP zasłużyły jednak chyba na krótki, świąteczny odpoczynek?|

A oto wyniki 100 km dei Campioni:

Zobaczcie też filmy z wyścigów u Rossiego! Oto krótkie video podsumowanie całej niedzieli:

Obejrzyjcie też, jak wygląda tor oraz sama jazda w obiektywie kamery 360:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły