Valentino Rossi i Yamaha przedłużają umowę na starty w MotoGP na dwa kolejne lata
Mick
15 marca 2018

9-krotny motocyklowy mistrz świata, Włoch Valentino Rossi przedłużył swój kontrakt na starty w MotoGP w barwach fabrycznego zespołu Yamahy na dwa kolejna lata, 2019 i 2020. 

Rossi chęć pozostania w MotoGP zapowiadał już od początku roku, a podczas niedawnych testów w Katarze powiedział wprost, że przedłużenie umowy na dwa kolejne lata to tylko kwestia czasu. Słowa dotrzymał.

W swoim dzisiejszym komunikacie Yamaha wyraźnie zaznaczyła, że umowa dotyczy startów Rossiego w jej fabrycznym zespole, próbując chyba uciąć (choć raczej mało prawdopodobne) sugestie, jakoby w sezonie 2020 Rossi miał reprezentować na M1-ce barwy własnego teamu.

„Gdy podpisywałem swój poprzedni kontrakt z Yamahą, w marcu 2016 roku, zastanawiałem się czy nie będzie on moim ostatnim w MotoGP – mówi Valentino Rossi. – Postanowiłem jednak kontynuować starty, ponieważ nadal dobrze czuję się jako zawodnik królewskiej klasy i na mojej M1-ce. Dziękuję Yamasze za zaufanie, ponieważ bycie konkurencyjnym do wieku 40 lat nie będzie łatwym wyzwaniem. Jestem jednak gotowy, nie brakuje mi motywacji i dam z siebie wszystko.”

„Dojście do porozumienia było bardzo łatwe – dodaje dyrektor Yamaha Motor Racing, Lin Jarvis. – Nasz fabryczny zespół potrzebuje oddanych zawodników zdolnych do walki o zwycięstwa. Mimo wielu lat startów na koncie i 39 lat na karku, Vale wciąż jest bardzo zmotywowany i nie ma wątpliwości, że nadal jest czołowym zawodnikiem. Jego drugi czas w niedawnych testach w Katarze jest tego najlepszym potwierdzeniem. Teraz jako zespół musimy wykonać swoje zadanie i zapewnić mu najlepszą możliwą YZR-M1, która pozwoli mu walczyć o zwycięstwa i tytuły.”

39-letni dziś Rossi jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii mistrzostw świata, mając na swoim koncie 9 tytułów mistrza świata i 115 zwycięstw, 365 startów i 22 lata jazdy w cyklu Grand Prix. Więcej statystyk na jego temat znajdziecie na dedykowanej stronie TUTAJ  i w biografii na stronie Yamahy TUTAJ.

Oto co Valentino Rossi miał do powiedzenia podczas prezentacji zespołu na początku roku:

Swój kontrakt na początku roku na dwa lata przedłużył także zespołowy kolega Rossiego, Maverick Vinales. Umowę z Repsol Hondą na dwa lata przedłużył także niedawno obrońca tytułu, Hiszpan Marc Marquez.

Oto z kolei spotkanie Vinalesa z prasą podczas prezentacji zespołu Yamahy:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły