Valentino Rossi i Yamaha przedłużają umowę na starty w MotoGP na dwa kolejne lata

- Mick

9-krotny motocyklowy mistrz świata, Włoch Valentino Rossi przedłużył swój kontrakt na starty w MotoGP w barwach fabrycznego zespołu Yamahy na dwa kolejna lata, 2019 i 2020. 

Rossi chęć pozostania w MotoGP zapowiadał już od początku roku, a podczas niedawnych testów w Katarze powiedział wprost, że przedłużenie umowy na dwa kolejne lata to tylko kwestia czasu. Słowa dotrzymał.

W swoim dzisiejszym komunikacie Yamaha wyraźnie zaznaczyła, że umowa dotyczy startów Rossiego w jej fabrycznym zespole, próbując chyba uciąć (choć raczej mało prawdopodobne) sugestie, jakoby w sezonie 2020 Rossi miał reprezentować na M1-ce barwy własnego teamu.

„Gdy podpisywałem swój poprzedni kontrakt z Yamahą, w marcu 2016 roku, zastanawiałem się czy nie będzie on moim ostatnim w MotoGP – mówi Valentino Rossi. – Postanowiłem jednak kontynuować starty, ponieważ nadal dobrze czuję się jako zawodnik królewskiej klasy i na mojej M1-ce. Dziękuję Yamasze za zaufanie, ponieważ bycie konkurencyjnym do wieku 40 lat nie będzie łatwym wyzwaniem. Jestem jednak gotowy, nie brakuje mi motywacji i dam z siebie wszystko.”

„Dojście do porozumienia było bardzo łatwe – dodaje dyrektor Yamaha Motor Racing, Lin Jarvis. – Nasz fabryczny zespół potrzebuje oddanych zawodników zdolnych do walki o zwycięstwa. Mimo wielu lat startów na koncie i 39 lat na karku, Vale wciąż jest bardzo zmotywowany i nie ma wątpliwości, że nadal jest czołowym zawodnikiem. Jego drugi czas w niedawnych testach w Katarze jest tego najlepszym potwierdzeniem. Teraz jako zespół musimy wykonać swoje zadanie i zapewnić mu najlepszą możliwą YZR-M1, która pozwoli mu walczyć o zwycięstwa i tytuły.”

39-letni dziś Rossi jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii mistrzostw świata, mając na swoim koncie 9 tytułów mistrza świata i 115 zwycięstw, 365 startów i 22 lata jazdy w cyklu Grand Prix. Więcej statystyk na jego temat znajdziecie na dedykowanej stronie TUTAJ  i w biografii na stronie Yamahy TUTAJ.

Oto co Valentino Rossi miał do powiedzenia podczas prezentacji zespołu na początku roku:

Swój kontrakt na początku roku na dwa lata przedłużył także zespołowy kolega Rossiego, Maverick Vinales. Umowę z Repsol Hondą na dwa lata przedłużył także niedawno obrońca tytułu, Hiszpan Marc Marquez.

Oto z kolei spotkanie Vinalesa z prasą podczas prezentacji zespołu Yamahy:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl