Valentino Rossi gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

- Mick

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata, Włoch Valentino Rossi, przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czapkę z autografem.

To, że polscy sportowy wspierają WOŚP, nie jest niczym nowym. W tym roku wylicytować można m.in. trening z piłkarską reprezentacją Polski, mistrzynią świata UFC Joanną Jędrzejczyk, czy kombinezon rajdowy Roberta Kubicy.

Po raz czwarty symbolicznie orkiestrę wsparł także Valentino Rossi, jeden z najsłynniejszych zawodników motocyklowych w historii i od blisko dwudziestu lat jeden z najpopularniejszych włoskich sportowców. 36-latek z ekipy Movistar Yamaha MotoGP przekazał na aukcję czapkę z autografem i specjalną dedykacją „for WOSP”.

Link do aukcji czapki Valentino Rossiego dla WOSP

DSC03177Rossi jest jednym z wielu zawodników MotoGP, którzy przy mniejszym lub większym zainteresowaniu mediów pomagają potrzebującym. W tym roku przekazał też m.in. jeden ze swoich zwycięskich pucharów choremu na raka chłopcu. Jego zespołowy kolega i ubiegłoroczny mistrz świata MotoGP, Jorge Lorenzo, po wywalczeniu tytułu zamiast świętować udał się w grudniu do Indii, gdzie spędził tydzień pomagając hiszpańskiej Fundacji Vintente Ferrera. 28-latek z Barcelony często odwiedza także szpitale dziecięce.

Pomaga zresztą całe MotoGP. Motocyklowe mistrzostwa świata mają nawet własną organizację charytatywną, Riders for Health, założoną przed laty przez jednego z czołowych zawodników klasy 500, Amerykanina Randy’ego Mamolę i wspierającą potrzebujących w Afryce. Podczas samego tylko „Dnia Mistrzów”, który tradycyjnie odbywa się w czwartek przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, MotoGP zebrało rok temu ponad milion złotych.

Czapka z autografem wydaje się może jedynie niewielkim i symbolicznym gestem, ale nie jest jedynym. Poza tym dobrze wiedzieć, że najszybsi motocykliści świata mają nie tylko wielkie cojones, ale i serca…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl