V8 Supercars – Stoner wróci na tor już w 2013?
Piotr Jędrzejak
5 listopada 2012

Jak sugerują plotki, Casey Stoner już w lutym wróci do wyścigów!

Dobrze wiecie, że z końcem tego sezonu Casey Stoner kończy również swoją karierę w MotoGP. Nie wiecie jednak, ponieważ nikt chyba tego nie wie, co dokładnie Australijczyk będzie robił w przyszłym roku. W tej sprawie pojawiły się jednak nowe plotki.

Sam zainteresowany twierdził, że rok 2013 ma zamiar spędzić z rodziną. Z drugiej strony, ani trochę nie próbował ukryć zainteresowania australijską serią wyścigów samochodowych V8 Supercars. Nikt jednak nie znał żadnych szczegółów. Gazeta Daily Telegraph z Sydney twierdzi jednak, że trwają szeroko zakrojone negocjacje z zespołem Triple Eight Racing, z którym Stoner już kilkakrotnie współpracował i który odwiedza na wyścigach przy każdej możliwej okazji. Według źródła, które jest blisko promotorów serii V8, Casey ścigał się będzie już w przyszłym roku w wyścigach Dunlop Series. Jest to przedsionek do V8 Supercars.

Wiarygodności całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że osobisty sponsor Caseya, Red Bull stał się niedawno głównym sponsorem zespołu Triple Eight. Obie strony oczywiście milczą – nic dziwnego, Stoner wciąż ma kontrakt z Repsol Honda. Co jednak z planami spędzania czasu przede wszystkim z rodziną? Cóż, przecież wyścigi rozgrywają się na terenie Australii, a Dunlop Series pewnie nie wymaga aż takiego zaangażowania, jak MotoGP. Pierwsza runda rozgrywa się 28. lutego. Jak uważacie, czy Casey wytrzyma rok bez wyścigów?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły