Trzy rundy MotoGP całkowicie odwołane

- Mick

Organizatorzy MotoGP poinformowali o całkowitym odwołaniu trzech najbliższych wyścigów; Grand Prix Niemiec, Holandii i Finlandii. Rundy na torach Sachsenring, Assen i KymiRing odbędą się najwcześniej w sezonie 2021.

Sama informacja o tym, że powyższe wyścigi nie odbędą się w początkowo zakładanych terminach, nie jest niespodzianką. Władze Niemiec do końca sierpnia zakazały niedawno organizacji imprez masowych, podobnie jak władze Holandii. Z kolei władze Finlandii zapowiedziały kilka dni temu, że wyścig w ogóle nie dojdzie w tym roku do skutku. Organizatorzy MotoGP nie mieli więc specjalnie wyjścia.

Tym sposobem pierwszą pozycją w kalendarzu MotoGP na sezon 2020 jest w tej chwili sierpniowy wyścig o Grand Prix Czech w Brnie, po którym miałoby odbyć się Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu.

I tutaj pojawia się światełko w tunelu. Organizatorzy Formuły 1 zapowiedzieli w ostatnich dniach, że chcieliby rozpocząć sezon już w lipcu właśnie na Red Bull Ringu. Czy to oznacza, że podobny scenariusz może wydarzyć się w MotoGP?

Nawet jeśli tak się stanie, wyścigi z całą pewnością odbędą się bez publiczności. I to nie tylko latem, ale zapewne przez resztę sezonu 2020 – jeśli w ogóle dojdzie on do skutku.

O ile jednak do tej pory organizatorzy MotoGP oficjalnie jedynie przesuwali kolejne wyścigi licząc, że przynajmniej część z nich uda się przeprowadzić w innym terminie, o tyle dziś po raz pierwszy rundy zostały odwołane całkowicie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl