Świąteczne wyścigi na ranczu Rossiego
Piotr Jędrzejak
28 grudnia 2012

Rossi i jego koledzy życzą wszystkiego najlepszego!

26. grudnia, czyli nasz Drugi Dzień Świąt jest we Włoszech dniem Św. Szczepana. Poza tradycyjnymi obrzędami, jest to oczywiście dzień odpoczywania po obżarstwie świątecznym – czyli tak, jak w Polsce. Jednak to właśnie tego dnia na Motoranczu Valentino Rossiego można było spotkać kilka sławnych nazwisk! Mimo, że w Tavullii było zimno i mgliście, Vale zorganizował małą moto-imprezę dla znajomych, wyścig endurance. Poza bardziej doświadczonymi zawodnikami, Doctor postawił też na młode talenty, jak Niccolò Antonelli, Romano Fenati, czy przyszły zawodnik zespołu Gresini w Moto3 – Lorenzo Baldassari.

Po 20 okrążeniach o długości 2,2 kilometra, wyścig wygrał Valentino w parze z Albi Tebaldi. Drugie miejsce zajął Mattia Pasini z Mauro Sanchinim – byłym zawodnikiem WSBK i aktualnym komentatorem telewizyjnym. Podium dopełnił ojciec Pasiniego, Luca, który kiedyś również był profesjonalnym zawodnikiem, a następnie miał zespół minimoto, w którym wyścigi rozpoczynał Marco Simoncelli. Krótko mówiąc – ogromna, wyścigowa paczka znajomych… Zobaczcie video pod tytułem „Życzenia z MotoRancza”:

Jeżeli jesteście zagorzałymi fanami Valentino Rossiego, nie zapomnijcie odwiedzić jego kanału na YouTube – w czasie świąt pojawiło się tam sporo nowych filmów!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły