Specjalny kask Valentino Rossiego na Mugello 2018 [zdjęcia]
Piotr Jędrzejak
4 czerwca 2018

Jak co roku, tak samo i teraz na swojej domowej rundzie Valentino Rossi pojechał w kasku ze specjalnym malowaniem – tym razem patriotycznym.

Tym razem jednak jego AGV Pista GP R nie ukrywała specjalnego przekazu. Nie było zabawnego zdjęcia lub nawiązania do rywali. Tym razem Valentino wraz z projektantem – Aldo Drudim ograniczyli się do prostego i chwytliwego designu.

Mamy więc dwa główne motywy przewodnie, czyli typowa dla Rossiego grafika SoleLuna (słońce i księżyc) oraz barwy włoskiej flagi w lekko zmodyfikowanych odcieniach. Na patriotycznym kasku znalazła się fraza „Niech żyją Włochy… Całe Włochy” i są to słowa ze znanej piosenki „Viva l’Italia” autorstwa Francesco De Gregori. Nie zabrakło miejsca na loga sponsorów oraz na małe „58” ku pamięci Marco Simoncelliego.

Można spodziewać się, że replika AGV Mugello 2018 niebawem pojawi się w sprzedaży. Podoba Wam się ten prosty design?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły