Śmiertelny wypadek podczas Grand Prix Malezji

- Mick

W sobotę na torze Sepang doszło do tragicznego wypadku, w którym życie stracił zawodnik serii Idemitsu Asia Talent Cup, zaledwie 20-letni Afridza Munandar. 

Podczas ostatniej rundy pucharu, który towarzyszy w trakcie azjatyckich rund zarówno MotoGP, jak i World Superbike, zawodnik z Indonezji był jednym z trzech, którzy walczyli na torze Sepang o tytuł. Dzięki m.in. dwóm wcześniejszym zwycięstwom był trzeci w tabeli, ze stratą do lidera wynoszącą 27 oczek na 50 możliwych do zdobycia.

Po starcie z piątej pozycji Munandar został zaatakowany na hamowaniu do dziewiątego zakrętu przez swojego głównego rywala, lidera tabeli i zdobywcę pole position, Takumę Matsuyamę. Na wyjściu z zakrętu i przekładce do prawej dziesiątki Japończyk odbił jednak w lewo i „podciął” Indonezyjczyka, który upadł.

Wywrotka Munandara wyglądała całkowicie niegroźnie. Niestety chwilę później uderzył w niego inny zawodnik. Wyścig został natychmiast przerwany, a po kilkunastu minutach, gdy na torze wylądował helikopter medyczny, odwołany. Wkrótce ze szpitala w Kuala Lumpur nadeszła smutna informacja o śmierci 20-latka. Redakcja MotoRmanii łączy się w bólu z rodziną i najbliższymi młodego zawodnika.

Aż trudno uwierzyć, że wszystko wydarzyło się zaledwie kilkaset metrów od miejsca, w którym w 2011 roku w niemal identycznych okolicznościach, życie stracił zawodnik MotoGP i mistrz świata  klasy 250, Marco Simoncelli. W czasie, gdy zawodnicy z Azji czekali w pit lane na informację o ewentualnym wznowieniu wyścigu, na drugim końcu alei serwisowej zobaczyć można było ojca Marco, Paolo, który prowadzi swoją ekipę w klasie Moto3. Ten widok przywołał smutne wspomnienia sprzed ośmiu lat i na długo pozostanie nam w pamięci…

Zawodnicy serii, której organizację nadzoruje z ramienia Hondy Alberto Puig, wspólnie podjęli jednak w sobotę decyzję, aby wystartować jutro do ostatniego wyścigu sezonu.

Relacje z wyścigów Idemitsu Asia Talent Cup oglądać można na kanale cyklu na YouTubie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl