Silniki w MotoGP: porównanie dźwięku i układów

- Piotr Jędrzejak

Rzędowa czwórka, V4, czy L4?

Miniony weekend w MotoGP dostarczył niesamowitych emocji. Wyścig okazał się szokujący z powodu kilku kolizji i wywrotek, a na szczycie podium znowu stanął debiutant, Maverick Vinales. Raport przeczytacie na stronach MotoRmanii, ale teraz skupmy się na samych motocyklach, a dokładniej na ich silnikach.

Organizator MotoGP przygotował krótką animację z porównaniem układu silników stosowanych przez różnych producentów. Pamiętajcie jednak, że animacja to przykład, a nie dokładny model silnika – różnice robi nie tylko układ cylindrów, ale też kolejność zapłonów czy kierunek obrotu wału korbowego. Dźwięki natomiast są już prawdziwe. Który z nich jest Waszym faworytem – Yamaha, Suzuki, Honda, Ducati, Aprilia, czy KTM?

(Aby obejrzeć film, trzeba przenieść się na strony YouTube’a.)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl