Rins wygrywa w MotoGP na Silverstone o … 0,013 sekundy!

- Mick

Alex Rins po niesamowitej walce pokonał Marca Marqueza o ułamek sekundy, wygrywając niedzielny wyścig MotoGP o GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Już w pierwszym zakręcie wystraszony uślizgiem jadącego przed nim Rinsa wywrócił się Fabio Quartararo, z którego Yamahy jak z procy wystrzelił wicelider tabeli, Andrea Dovizioso. Obaj trafili do szpitala, ale na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Tymczasem na czele stawki znaleźli się Marquez i Valentino Rossi, którego po kilku kółkach na drugiej pozycji zastapił Rins. Ten duet walczył do samej mety, momentami bawiąc się kotka i myszkę, spowalniając tempo i oddając sobie prowadzenie jeszcze na dwa kółka przed finiszem. Niewiele brakowało a dogoniły ich trzeci ostatecznie Maverick Vinales, który finiszował tuż za liderami.

Na ostatnim kołku Marquez trzymał za sobą Rinsa aż do ostatnich metrów. Obrońca tytułu prawie zatrzymał się w podwójnym prawym przed metą (później tłumaczył, że puścił mu przód), w którym kółko wcześniej Rins wyprzedzał go po zewnętrznej. Na wyjściu lider tabeli, walczący z brakiem przyczepności na rozgrzanym asfalcie, zaliczył drobny uślizg tyłu, który wykorzystał zawodnik Suzuki, wygrywając o 0,013 sekundy! Dla Suzuki to drugie zwycięstwo na Silverstone, od kiedy Maverick Vinales triumfował tu w 2016 roku. Z kolei choć przegrał bitwę, Marquez wykorzystał wywrotkę Doviego i powiększył przewagę w tabeli do aż 78 punktów.

Mimo startu z pierwszej linii poza podium finiszował Rossi, który wyprzedził Morbidelliego, Crutchlowa, Petrucciego i Millera. Kolejna runda MotoGP, GP San Marino, za trzy tygodnie na torze Misano.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl