Pierwsze okrążenie Lorenzo na Ducati – video
Piotr Jędrzejak
15 listopada 2016

Na godzinę po starcie, Jorge wykręcił czas 1:32,729.

Sezon 2017 w MotoGP tak naprawdę zaczyna się już dziś, bowiem to właśnie teraz, na kilka dni po finałowej rundzie 2016, rozpoczęły się pierwsze testy przed kolejnym sezonem. Zawodnicy są już w swoich nowych zespołach, które to testują nowe rozwiązania na kolejny rok.

Jednym z najgłośniejszych transferów jest oczywiście przejście Jorge Lorenzo z Yamahy do Ducati. No i nic dziwnego, że w momencie pierwszego wyjazdu z boksów na nowym motocyklu, dookoła Hiszpana aż roiło się od dziennikarzy, a wszystkie kamery skierowane były właśnie na niego. Obejrzyjcie więc pierwsze, zapoznawcze, dość powolne okrążenie Lorenzo na Ducati. Czy ten motocykl nie wygląda pięknie w czarnych barwach?

(Niestety Dorna Sports kolejny raz zablokowała możliwość wyświetlania filmu na stronach… Aby go obejrzeć, przejdźcie na facebooka.)

Być może zauważyliście, że Lorenzo wyjechał ze spojlerami, które przecież na 2017 są zabronione. Wygląda na to, że Jorge po prostu zapoznaje się z Ducati, dlatego najpierw wyjechał na maszynie 2016.

Porównywanie czasów zaledwie godzinę po starcie pierwszego dnia testów nie ma większego sensu… Ale w momencie publikowania tego tekstu, najszybszy był Marquez z czasem 1:31.605, a Lorenzo znajdował się na 5. pozycji z wynikiem +1.124 i wciąż go poprawia. Przypomnijmy, że jego rekord na kwalifikacjach to 1:29,401.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły