Oficjalnie – Suzuki wycofuje się z MotoGP końcem 2022 r.
Sebastian Radwan
12 maja 2022

Team Suzuki odchodzi z MotoGP w 2022 roku

Potwierdziły się pogłoski o odejściu Suzuki z wyścigów MotoGP. Zespół powołuje się na obecną sytuację gospodarczą i potrzebę skoncentrowania wysiłków w zmianach, przed którymi stoi świat motoryzacyjny. Zmuszeni są do drastycznego obniżenia kosztów związanego z wyścigami.

Historia zatoczyła koło

Podobna sytuacja z niespodziewanym wycofaniem się Suzuki z rywalizacji wyścigowej, miała miejsce w 2011 roku. Powodem był globalny kryzys finansowy.

„Suzuki Motor Corporation prowadzi rozmowy z Dorną dotyczące możliwości zakończenia udziału w MotoGP pod koniec 2022 roku.

Niestety, obecna sytuacja ekonomiczna i konieczność skoncentrowania wysiłków na wielkich zmianach, przed którymi stoi świat motoryzacyjny w tych latach, zmuszają Suzuki do przesunięcia kosztów i zasobów ludzkich w celu opracowania nowych technologii.

Chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność zespołowi Suzuki Ecstar, wszystkim tym, którzy od wielu lat wspierają wyścigi motocyklowe Suzuki oraz wszystkim fanom Suzuki, którzy udzielili nam swojego entuzjastycznego wsparcia.” – informacja prasowa Suzuki Motor Corporation

Sebastian Radwan
Redaktor naczelny

Pasjonat motocykli, entuzjasta doskonalenia techniki jazdy oraz gadżetów motocyklowych. Zawodowo certyfikowany specjalista marketingu internetowego i analizy danych. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły