Oficjalnie – Suzuki wycofuje się z MotoGP końcem 2022 r.

- Sebastian Radwan

Team Suzuki odchodzi z MotoGP w 2022 roku

Potwierdziły się pogłoski o odejściu Suzuki z wyścigów MotoGP. Zespół powołuje się na obecną sytuację gospodarczą i potrzebę skoncentrowania wysiłków w zmianach, przed którymi stoi świat motoryzacyjny. Zmuszeni są do drastycznego obniżenia kosztów związanego z wyścigami.

Historia zatoczyła koło

Podobna sytuacja z niespodziewanym wycofaniem się Suzuki z rywalizacji wyścigowej, miała miejsce w 2011 roku. Powodem był globalny kryzys finansowy.

„Suzuki Motor Corporation prowadzi rozmowy z Dorną dotyczące możliwości zakończenia udziału w MotoGP pod koniec 2022 roku.

Niestety, obecna sytuacja ekonomiczna i konieczność skoncentrowania wysiłków na wielkich zmianach, przed którymi stoi świat motoryzacyjny w tych latach, zmuszają Suzuki do przesunięcia kosztów i zasobów ludzkich w celu opracowania nowych technologii.

Chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność zespołowi Suzuki Ecstar, wszystkim tym, którzy od wielu lat wspierają wyścigi motocyklowe Suzuki oraz wszystkim fanom Suzuki, którzy udzielili nam swojego entuzjastycznego wsparcia.” – informacja prasowa Suzuki Motor Corporation

https://twitter.com/SuzukiOfficial/status/1524661861190447107

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl