Movistar Yamaha MotoGP prezentuje barwy na sezon 2016

- Mick

Obrońcy potrójnej korony, Hiszpan Jorge Lorenzo i Włoch Valentino Rossi, zaprezentowali dzisiaj w Barcelonie nowe barwy ekipy Movistar Yamaha MotoGP, a także po raz pierwszy od kończącego sezon 2015 wyścigu w Walencji spotkali się z dziennikarzami.

Samo malowanie pozostało co prawda niemal identyczne jak rok temu, a i pokazane motocykle były tymi w ubiegłorocznej specyfikacji – nowe prosto z Japonii trafią w lutym na testy do Malezji – ale ekipę Yamahy czeka zupełnie nowe wyzwanie.

Lorenzo_YZR-M1_White_10„Prezentacja zespołu to dla nas zawsze wyjątkowa chwila – powiedział Lorenzo. – Czekałem na nią od wielu tygodni. Po mocnym poprzednim sezonie nie mogę się doczekać powrotu na moją YZR-M1. Bardzo podoba mi się nowe malowanie. Podczas zimowej przerwy bardzo ciężko pracowałem i przygotowywałem się do obrony tytułu. Rok temu nasz pakiet był bardzo mocny. Ustanowiliśmy mnóstwo rekordów. Dla mnie był to także rok wzlotów i upadków, ale nauczyłem się dzięki temu, że trzeba walczyć do samego końca i postaram się wykorzystać to w tym roku. Nie mogę się już doczekać testów na Sepang!”

Rossi_YZR-M1_White_02„Choć będzie to mój 17 sezon w królewskiej kategorii MotoGP, to jednak nadal początek roku jest dla mnie bardzo ekscytujący – dodał 36-letni, 9-krotny mistrz świata Valentino Rossi. – Z moją YZR-M1 wiążą mnie wyjątkowe relacje. Podczas prezentacji zespołu zawsze czujesz, że sezon jest tuż za rogiem. Poprzedni sezon był dla mnie bardzo udany, a od tego czasu mój apetyt na zwycięstwa jest jeszcze większy. Przez dwa ostatnie lata dwa razy byłem wicemistrzem świata, co pokazało moje równe tempo w barwach Yamahy. W tym roku chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom. Podoba mi się tegoroczne malowanie. Przyciąga wzrok. Nie mogę się doczekać testów. Jestem ciekawy, jak poradzimy sobie z nową elektroniką i oponami, ale jestem też przekonany, że czeka nas kolejny udany sezon i znów będziemy walczyć o zwycięstwo.”

Pełna relacja z prezentacji Yamahy w Barcelonie w lutowym numerze MotoRmanii. Więcej ciekawostek z Barcelony wkrótce także na portalu, a póki co garść fotek.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl