MotoGP – Wstępny kalendarz na sezon 2015
Mick
26 września 2014

Organizatorzy MotoGP opublikowali dzisiaj podczas Grand Prix Aragonii wstępną wersję kalendarza motocyklowych mistrzostw świata na sezon 2015. Jedyną większą zmianą w porównaniu do tego sezonu jest przeniesienie Grand Prix Wielkiej Brytanii z Silverstone na Donington Park. Kalendarz nie powinien już ulec większym zmianom. Oto dokładne terminy osiemnastu rund:

Jak co roku rywalizacja rozpocznie się od nocnych wyścigów w Katarze w ostatni weekend marca. Dwa tygodnie później motocykliści przeniosą się do teksańskiego Austin, a następnie na tor Termas del Rio Hondo, który z powodzeniem zadebiutował w MotoGP w tym roku.

W maju zawodników i kibiców czekają tradycyjne rundy w hiszpańskim Jerez, francuskim Le Mans i włoskim Mugello, przed czerwcowymi zmaganiami w Barcelonie i holenderskim Assen, gdzie tradycyjnie wyścigi odbędą się w ostatnią sobotę miesiąca.

Po Grand Prix Niemiec, które w połowie lipca odbędzie się na Sachsenringu, karuzelę MotoGP czeka wakacyjna przerwa, a następnie pracowity sierpień i aż trzy rundy; na amerykańskim torze Indianapolis, w czeskim Brnie – które mimo wcześniejszych wątpliwości jednak pozostaje w kalendarzu – oraz brytyjskim Donington Park, który za dwa lata zastąpiony zostanie nowym obiektem w Walii.

Wrzesień to, tak samo jak w tym roku, wyścigi w San Marino i Aragonii, zaś październik oznacza światowe tournee i trzy rundy w trzy kolejne weekendy; w Japonii, Australii i Malezji. Sezon zakończy się ósmego listopada w hiszpańskiej Walencji. Relacje MotoGP na sportowych antenach Polsatu.

Wstępny kalendarz MotoGP 2015

Data, Grand Prix, Tor
29 Marca Katar* Doha/Losail
12 Kwietnia Ameryka Austin
19 Kwietnia Argentyna Termas del Rio Hondo
3 Maja Hiszpania Jerez de la Frontera
17 Maja Francja Le Mans
31 Maja Włochy Mugello
14 Czerwca Katalonia Barcelona
27 Czerwca Holandia** Assen
12 Lipca Niemcy Sachsenring
9 Sierpnia Indianapolis Indianapolis
16 Sierpnia Czechy Brno
30 Sierpnia Wielka Brytania Donington
13 Września San Marino Misano
27 Września Aragonia Motorland Aragon
11 Października Japonia Motegi
18 Października Australia Philip Island
25 Października Malezja Sepang
8 Listopada Walencja Ricardo Tormo

* – nocny wyścig
** – sobotni wyścig

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły