MotoGP – Kontrowersyjne pole position Quartararo w Jerez
Mick
19 lipca 2020

Pozbawienie pierwszych dwudziestu minut pierwszego treningu nie spowolniło Fabio Quartararo, który z rekordowym czasem wywalczył pole position do pierwszego w tym roku wyścigu MotoGP. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Francuz swoje najlepsze okrążenie ustanowił, gdy w jedenastym zakręcie wywrotki zaliczyli Jack Miller i Alex Rins, co tego ostatniego wyeliminuje z niedzielnych zmagań z powodu kontuzji barku.

Choć gdy na torze są żółte flagi zawodnicy powinni zwolnić, Fabio właśnie wtedy wykręcił najlepsze okrążenie, ale na obronę dodał, że w tym konkretnym miejscu nie jechał na sto procent.

Reprezentujący Aprilię Bradley Smith przyznał po wszystkim, że jego zdaniem pierwszy rząd powinien wyglądać inaczej, sugerując, że Francuz zasłużył na karę. Tymczasem zobaczymy w nim Quartararo, Vinalesa i Marqueza.

Sędziowie przymknęli oko nie tylko na szybkie kółko Quartararo, ale również dyskusyjne zachowanie Marqueza, który przyblokował Alexa Rinsa pomiędzy czwartym i piątym zakrętem w trzecim treningu.

Obrońca tytułu tłumaczył, że zwolnił, bo w drugim zakręcie pojawiła się podwójna żółta flaga po wywrotce innego zawodnika. Sędziowie postanowili, że i w tym przypadku obejdzie się bez kary.

W niedzielę przed zawodnikami wyścig w ekstremalnych warunkach i upale, który już dał się wielu we znaki. Valentino Rossi przez cały weekend mocno narzeka na problemy z przyczepnością, które trapią go już od dawna, a w tych warunkach są jeszcze poważniejsze. Doktor ruszy z jedenastego pola.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły