MotoGP – Ducati prezentuje nowe Desmosedici w… Monachium!
Mick
12 marca 2014

Fabryczny zespół Ducati zaprezentował nową wersję modelu Desmosedici oraz barwy na sezon 2014 podczas oficjalnej imprezy organizowanej w tym tygodniu przez Audi w… Monachium!

Po latach widowiskowych prezentacji we włoskich Dolomitach, w tym sezonie – należące od połowu 2012 roku do niemieckiego koncernu Audi – Ducati musiało zmienić strategię, pokazując swoje nowe barwy podczas kameralnej gali w Monachium.

Nowe Desmo w karbonowych barwach

Najpierw grupa dziennikarzy motocyklowych z całego świata została zaproszona do salonu Audi Forum, mieszczącego się na terenie lotniska w Monachium, drugiego największego portu lotniczego w Niemczech. W dość ciasnym wnętrzu mieliśmy okazję porozmawiać z zawodnikami; Andreą Dovizioso i Calem Crutchlowem oraz kierownictwem; szefem sportowym Paolo Ciabattim oraz nowym szefem Ducati Corse, Gigim Dall’Igną, który zimą dołączył do Ducati po ośmiu latach kierowania wyścigowym działem konkurencyjnej Aprilii.

Nowe barwy

„Idea olimpijska nam nie wystarczy – powiedział profesor Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi oraz szef techniczny całego koncernu, twardą ręką prowadzący m.in. projekt Le Mans – Nie chcemy tylko rywalizować. Chcemy walczyć o podia.”

Następnie cała ekipa została przewieziona do centrum Monachium, gdzie w przestronnym salonie Audi odbyła się dość kameralna impreza, podczas której zaprezentowano m.in. nowe Audi TT i Lamborghini Huracan oraz wyścigowe Audi RS5 z serii DTM i prototyp ścigający w słynnym wyścigu Le Mans.

Największe poruszenie wśród zgromadzonych, reprezentujących przed wszystkim branżę samochodową, wzbudził jednak wjazd Dovizioso i Crutchlowa na nowych Desmosedici. Malowanie na sezon 2014 jest matowe i zawiera więcej bieli oraz bardziej niż ubiegłoroczne, przypomina barwy z okresu startów w zespole Valentino Rossiego. Oczywiście – jak możecie zobaczyć na zdjęciach – delikatnie, choć w kilku istotnych detalach, zmienił się również sam motocykl.

Przy okazji obejrzyjcie oficjalną prezentację zespołu:

Cal na nowym Ducati

Motocykle były jednak tylko dodatkiem do gali zdominowanej przez samochody. Nawet Crutchlow i Dovizioso wydawali się bardziej zainteresowani wyścigówkami z DTM i Le Mans, niż nadchodzącym sezonem, z uwagą słuchając opowieści 9-krotnego zwycięzcy Le Mans, Toma Kristensena, z czym zresztą wiąże się kilka zabawnych historii.

Oczywiście w całym tym zamieszaniu nie mogło zabraknąć MotoRmanii. Co dokładnie zmieniło się w Desmosedici i kiedy zobaczymy zupełnie nową wersję? Jakie cele mają Crutchlow i Dovizioso, i czy podzielają entuzjazm profesora Hackenberga oraz dlaczego w ogóle Ducati zdecydowało się kontrowersyjnie wystawić maszyny nie w specyfikacji fabrycznej, a otwartej? Mnóstwo zakulisowych informacji z Monachium i wypowiedzi zawodników oraz kluczowego personelu, znajdziecie w kwietniowym numerze magazynu.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły