Mistrz Moto2 jednak zostaje w MotoGP

- Mick

Choć miał oferty z World Superbike, mimo niezbyt udanego sezonu 2019 były mistrz Moto2 Tito Rabat pozostanie w MotoGP na dwa kolejne lata. O przedłużeniu kontraktu z Hiszpanem poinformował właśnie jego zespół Reale Avintia, zapowiadając jednocześnie zacieśnienie współpracy z Ducati.

Mistrz Moto2 z sezonu 2014, Rabat trafił do MotoGP dwa lata później. Po dwóch przeciętnych sezonach na niezbyt konkurencyjnej, satelickiej Hondzie, rok termu Hiszpan przesiadł się na Ducati. Przygoda z Desmosedici rozpoczęła się obiecująco, ale groźna kontuzja nogi na Silverstone kompletnie zepsuła Hiszpanowi drugą połowę sezonu.

W tym roku Tito wydaje się być cieniem samego siebie, stąd plotki o zmianie serii. Podobno z byłym mistrzem Moto2 intensywnie rozmawiały oficjalne zespoły Kawasaki i Hondy z World Superbike. Patrząc na tegoroczną jazdę Alvaro Bautisty taki transfer były również na rękę organizatorom obu cykli, Dornie, ale teraz wiemy już, że nie dojdzie on do skutku.

Rabat zostaje w zespole Reale Avintia na dwa kolejne lata. W przyszłym roku jego team-partnerem ponownie będzie Czech Karel Abraham. Nie jest tajemnicą, że obaj wnoszą do ekipy solidną część budżetu, ale obaj rozczarowują. Hiszpan jest w tabeli 19., a Czech dopiero 25. Czy w przyszłym roku podkręcą tempo?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl