Michelin oficjalnym dostawcą opon w MotoGP
MotoRmania
23 maja 2014

Dorna Sports, promotor i organizator Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP, ogłosił, że od 2016 r. wyłącznym dostawcą opon będzie marka Michelin.

Informacja prasowa

Od pewnego czasu w świecie MotoGP dużo mówiło się o rezygnacji Bridgestone’a z pozycji wyłącznego dostawcy opon do Królewskiej Klasy. Teraz nastąpił kolejny krok – to francuski producent Michelin zajmie teraz miejsce w MotoGP!

Zobacz też: Szerokie spojrzenie na temat opon motocyklowych oraz pozycji Bridgestone’a i Michelina w MotoGP.

Pascal Couasnon, szef sportów motorowych Michelin, tak komentuje tę decyzję – Podejście Michelin, czyli przenoszenie technologii opracowanych na potrzeby profesjonalnych wyścigów do opon stosowanych w codziennej jeździe po ulicach, zdecydowało o udziale Michelin w przetargu ogłoszonym przez Dorna Sports. Umiejętności i wiedza zdobyte podczas pracy przy serii MotoGP będą dla nas bezcennym doświadczeniem, które pozwoli nam tworzyć jeszcze lepsze opony z myślą o amatorskich użytkownikach motocykli. To podejście wpisuje się ponadto w nowe przepisy techniczne, które zostaną wprowadzone w 2016 roku. Według nowych regulacji jazda na 17-calowych będzie obowiązkowa.

Dzięki strategii Michelin Total Performance, która opiera się na zapewnianiu wyższych osiągów w różnych i na pozór wykluczających się obszarach. Michelin dostarczy zawodnikom opony o znakomitej przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli nas organizatorzy wyścigów MotoGP. Przy podejmowaniu tej decyzji z pewnością doceniono wagę 26 światowych tytułów zdobytych przez zawodników jeżdżących na oponach Michelindodaje Pascal Couasnon.

Colin Edwards, Valentino Rossi i… opony Michelin!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły