Max Biaggi w stanie zadowalającym po wypadku na supermoto

- Piotr Jędrzejak

Dobre wieści dotyczące dwukrotnego Mistrza Świata Superbike.

W piątek informowaliśmy Was, że Max Biaggi trafił do szpitala w stanie ciężkim, stabilnym, po wypadku na supermoto. Teraz wieści dotyczące 45-latka są zdecydowanie bardziej pozytywne.

Po piątkowym wypadku Biaggi został przetransportowany śmigłowcem do szpitala San Camillo w Rzymie. Na szczęście lekarze wykluczyli jakiekolwiek uszkodzenia kręgosłupa lub głowy. Stwierdzili za to uraz klatki piersiowej i wielokrotne złamanie żeber.

W pierwszym, piątkowym biuletynie ze szpitala czytamy: „Stan Maxa Biaggiego jest stabilny. Zawodnik został przyjęty z podejrzeniem urazów klatki piersiowej oraz wielu stłuczeń.

Po pierwszych badaniach na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdy helikopter przyleciał z Latiny ok. 14:00, Biaggi jest aktualnie przenoszony na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej na obserwacje kliniczną oraz badania z podejrzeniem kolejnych poważnych urazów.”

W sobotę szpital wydał kolejne oświadczenie: „Badania radiologiczne przeprowadzone [w sobotę] rano wykazały zwiększenie w prawej odmie opłucnowej [wikipedia], co prowadziło do umieszczenia drenażu w klatce piersiowej. Operacja przebiegła z perfekcyjnym skutkiem, podczas gdy parametry życiowe pozostają zadowalające. Monitoring radiologiczny i wieloparametrowy oraz procedury nieinwazyjnego wsparcia oddechowego trwają.”

W niedzielę szpital ponownie dodał: „Parametry życiowe są zadowalające. Monitoring radiologiczny i wieloparametrowy oraz procedury nieinwazyjnego wsparcia oddechowego trwają.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl