Marquez, Rins i Crutchlow dopuszczeni do GP Andaluzji
Mick
23 lipca 2020

Cała trójka, kontuzjowana w miniony weekend podczas GP Hiszpanii, została przez lekarza zawodów dopuszczona do startu w wyścigu o GP Andaluzji na tym samym torze.

Marc Marquez, Alex Rins i Cal Crutchlow wrócili dziś do Jerez i przeszli pomyślnie badania w centrum medycznym, choć wszyscy połamali się raptem kilka dni temu.

Rins doznał pęknięcia kości barku podczas sobotnich kwalifikacji, choć nie wymagał operacji. Crutchlow złamał kość łódeczkowatą w nadgarstku podczas niedzielnego warm-upu, a Marquez kość ramieniową w trakcie wyścigu.

Dwaj ostatni byli operowani w Barcelonie przez doktora Xaviera Mira we wtorek i dziś rani wrócili do Jerez.

Cała trójka spróbuje wystartować w GP, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Zawodnicy ocenią swój stan podczas treningów, ale później sami będą musieli podjąć trudną decyzję o starcie w wyścigu.

Zielone światło od lekarzy już mają. Teraz wszystko w ich rękach.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły