Marquez, Rins i Crutchlow dopuszczeni do GP Andaluzji

- Mick

Cała trójka, kontuzjowana w miniony weekend podczas GP Hiszpanii, została przez lekarza zawodów dopuszczona do startu w wyścigu o GP Andaluzji na tym samym torze.

Marc Marquez, Alex Rins i Cal Crutchlow wrócili dziś do Jerez i przeszli pomyślnie badania w centrum medycznym, choć wszyscy połamali się raptem kilka dni temu.

Rins doznał pęknięcia kości barku podczas sobotnich kwalifikacji, choć nie wymagał operacji. Crutchlow złamał kość łódeczkowatą w nadgarstku podczas niedzielnego warm-upu, a Marquez kość ramieniową w trakcie wyścigu.

Dwaj ostatni byli operowani w Barcelonie przez doktora Xaviera Mira we wtorek i dziś rani wrócili do Jerez.

Cała trójka spróbuje wystartować w GP, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Zawodnicy ocenią swój stan podczas treningów, ale później sami będą musieli podjąć trudną decyzję o starcie w wyścigu.

Zielone światło od lekarzy już mają. Teraz wszystko w ich rękach.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl