Marquez nie wystartuje w kwalifikacjach
Mick
25 lipca 2020

Honda poinformowała właśnie, że Marc Marquez nie weźmie udziału w dzisiejszych kwalifikacjach. To jednak wcale nie wyklucza jego startu w jutrzejszym wyścigu.

Operowany we wtorek po niedzielnym złamaniu prawej kości ramieniowej, Marquez wrócił na tor w Jerez w sobotę i wziął udział w trzeciej oraz czwartej sesji treningowej.

W tej pierwsze do lidera, Mavericka Vinalesa, stracił zaledwie 1,2 sekundy, ale oznaczało to, że nie wejdzie bezpośrednio do drugiej części kwalifikacji. Obrońca tytułu musiałby się przebijać przez Q1.

Tak się jednak nie stanie. Honda poinformowała, że Marquez nie weźmie udziału w Q1, ale to wcale nie oznacza, że nie zobaczymy go jutro w wyścigu.

Teoretycznie Marc może jutro ruszyć do wyścigu z końca stawki, ale czy tak się stanie? Będziemy musieli poczekać do jutra do 14-tej.

Marc w trzeciej sesji pokonał 18 okrążeń, ale zakończył trening trzeci od końca i był w stanie przejechać tylko po 2-3 okrążenia na każdym wyjeździe.

W czwartej sesji Marquez był szesnasty, zaledwie 0,999 sekundy za liderem Takaakim Nakagamim.

Jakby tego było mało, podczas pierwszej kwalifikacji wywrotkę w piątym zakręcie zaliczył także Alex Marquez, który schodził z toru trzymając się za nieruchomą, prawą rękę. To nie jest dobry dzień dla Repsol Hondy…

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły