Marquez poza zasięgiem w Aragonii?

- Mick

W niedzielę – wyjątkowo o 13 a nie 14 – wyścig o Grand Prix Aragonii klasy MotoGP. Po pierwszych treningach na torze Motorland Aragon wszystko wskazuje na to, że w domowych zmaganiach nikt nie będzie w stanie pokonać Marca Marqueza… a może jednak?

Obrońca tytułu i lider tabeli zakończył pierwszą sesję na czele tabeli, z przewagą 1,6 sekundy nad Maverickiem Vinalesem. Wczoraj zawodnik Repsol Hondy podkreślał, że jak przez cały sezon, skupia się na walce o podium, ale… nie oszukujmy się.

Grand Prix Aragonii to prawdziwie domowy wyścig lidera tabeli, a pierwsza sesja pokazała, że w niedzielę nie będzie miękkiej gry. W drugim piątkowym treningu sytuacja nieco się jednak wyrównała, bo na czele znalazło się trzech zawodników Yamahy, podczas gdy Marquez był „dopiero” czwarty, po drodze zaliczając niegroźny uślizg przodu w ósmym zakręcie. Jego poranny czas i tak był jednak najlepszym wynikiem dnia. I to z sekundą przewagi nad Vinalesem.

Sobota zapowiada się jednak deszczowo, co może nieco zmienić sytuację w stawce. Niedzielne zwycięstwo Marqueza wcale nie jest więc takie przesądzone.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl