Maksymalna kara dla Iannone?

- Mick

W dniu, w którym Aprilia poinformowała o nowym kontrakcie z Aleixem Espargaro, głośno zrobiło się także o jej drugim zawodniku w MotoGP.

Andrea Iannone wciąż pozostaje zawieszony po tym, jak jesienią w jego organizmie wykryto substancję niedozwoloną, a dokładnie steryd anaboliczny.

Zawodnik Aprilii tłumaczył się wówczas, że sterydy musiały pochodzić z zatrutego mięsa, które zjadł w hotelu w Malezji i postanowił odwołać się od kary nałożonej przez FIM.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że odwołanie od 18-miesięcznego zawieszenia złożył nie tylko Iannone, który domaga się uniewinnienia, ale również WADA.

Światowa Organizacja Antydopingowa wnioskuje jednak o… maksymalny wymiar kary, czyli zawieszenie Iannone na cztery lata.

O wpłynięciu obu wniosków poinformował dzisiaj CAS, czyli Sąd Arbitrażowy do spraw Sportu.

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl