Lorenzo nie wystartuje w Assen

- Mick

Holandia znów okazała się pechowa dla trzykrotnego mistrza MotoGP, Jorge Lorenzo. Po wypadku podczas piątkowej, porannej sesji treningowej w Assen zawodnik Repsol Hondy nie będzie mógł wziąć udziału w niedzielnym wyścigu.

Lorenzo upadł w siódmym zakręcie pod koniec pierwszej sesji i choć był to „tylko” teoretycznie mniej groźny uślizg przedniego koła, to jednak Hiszpan na poboczu poszedł w konkretne kozły.

Po wstępnych badaniach na torze przetransportowano go do lokalnego szpitala, gdzie potwierdzono pęknięcie szóstego kręgu piersiowego, na szczęście bez uszkodzenia rdzenia kręgowego. Lekarze wykluczyli start w ten weekend, a sam Lorenzo postanowił jeszcze dzisiaj wrócić do Barcelony na dokładny rezonans kręgosłupa. Wygląda na to, że operacja nie będzie konieczna, ale mimo wszystko start Hiszpana za tydzień w GP Niemiec stoi pod znakiem zapytania.

„Por Fuera” od kilku miesięcy nie ma dobrej passy. Wszystko zaczęło się od wrześniowego wypadku podczas Grand Prix Aragonii. Kolejna wywrotka, po awarii motocykla w Tajlandii, kompletnie zepsuła Hiszpanowi końcówkę poprzedniego sezonu, a ten rok rozpoczął się od styczniowej kontuzji nadgarstka podczas treningu dirt trackowego.

Kiedy już wydawało się, że sytuacja zaczyna się poprawiać, Lorenzo najpierw przewrócił się podczas ostatniego wyścigu w Barcelonie, eliminując z rywalizacji także Rossiego, Vinalesa i Dovizioso, a następnie mocno poobijał podczas po-wyścigowych testów. Jeszcze wczoraj mówił dziennikarzom, że nadal jest mocno obolały.

Assen także nie jest dla Lorenzo szczęśliwym miejscem. Kilka lat temu tuż po starcie w pierwszym zakręcie ściął go Alvaro Bautista. Wszyscy pamiętamy także wypadek z treningów, w którym złamał obojczyk, ale po ekspresowej operacji dwa dni później ustawił się na starcie. Od tego czasu wyraźnie nie radził sobie jednak z jazdą w warunkach niskiej przyczepności. A teraz jeszcze to…

Wyścig MotoGP w Assen w niedzielę o godzinie 14:00.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl