Listy startowe MotoGP, Moto2, Moto3 i MotoE na 2019

- Mick

Podczas ostatniej rundy tego sezonu organizatorzy MotoGP opublikowali przyszłoroczne, wstępne listy startowe wszystkich czterech klas; MotoGP, Moto2, Moto3 i nowej serii MotoE. Oto one:

W MotoGP bez niespodzianek, bo praktycznie wszystkie karty zostały już wcześniej odkryte, ale ciekawostką jest zmiana numeru przez Hiszpana Mavericka Vinalesa, który zastąpi nr. 25 zwalnianym przez Thomasa Luthiego nr. 12. Dlaczego? To właśnie z dwunastką były mistrz świata Moto3 ścigał się przez kilka lat na początku swojej kariery, ale kiedy trafił do Grand Prix była ona zajęta. Po trudnym sezonie w barwach Yamahy Vinales chce rozpocząć wszystko od nowa; inżynierowie pracują nad nowym silnikiem, ekipa zmienia szefa mechaników Mavericka, a on samo postanowił zmienić numer startowy. Podobną decyzję kilka lat temu podjął Jorge Lorenzo, który zamienił nr. 48 na 99, rozstając się jednocześnie ze swoim menedżerem. Czy w przypadku Vinalesa efekty będą podobne? Na tym kończą się niespodzianki, bo chyba informacja, że sponsorem tytularnym ekipy Tech 3 zostanie teraz Red Bull, nie jest dla Was zaskoczeniem?

Podobnie jest z mniejszymi klasami Moto3 i Moto2, choć dla niektórych niespodzianką będzie pewnie potwierdzenie ostatnich plotek i powrót Romano Fenatiego do stawki najmniejszej kategorii. Włoch wyleciał z padoku z hukiem po tym, jak podczas Grand Prix San Marino klasy Moto2 wcisnął dźwignię sprzęgła w motocyklu Stefano Manziego. Stracił z tego powodu nie tylko kontrakt z obecnym, ale i przyszłorocznym zespołem, a wkrótce także licencję, jednak jego kara została właśnie skrócona do zaledwie sześciu miesięcy, a on sam został ponownie przygarnięty przez swój tegoroczny team. Nie wróci jednak do Moto2, a właśnie do Moto3.

Na koniec nowa kategoria MotoE, w której zobaczymy identyczne, elektryczne motocykle o mocy ok. 160 KM, a na nich takich asów jak Sete Gibernau, tegoroczny zawodnik KTM-a w MotoGP Bradley Smith, czy czołówka FIM EWC; Randy de Puniet, Niccolo Canepa, Josh Hook i Mike di Meglio. W stawce zobaczymy także mistrza… Polski! Niestety z francuskim paszportem. Jest nim mianowicie Kenny Foray, mistrz polskich Superstocków 600 z 2009 roku. Zawodników MotoE czeka pięć rund; w sumie sześć wyścigów na dystansie od 7 do 10 okrążeń. Może być ciekawie.

Oto listy startowe poszczególnych klas:

motogp

moto2

moto3

MotoEmotoe

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl