Legendarne pole position Marca Marqueza: video z kwalifikacji GP Ameryk
Piotr Jędrzejak
13 kwietnia 2015

Pewnie już obiło Wam się o uszy, że Marc Marquez znowu wyczynia niesamowite rzeczy. Jeżeli oglądaliście kwalifikacje do GP Ameryk, to wiecie o co chodzi. Jeżeli nie, to pozwólcie, że przybliżymy Wam tę sytuację.

Pod koniec drugiej sesji kwalifikacyjnej – czyli dokładnie wtedy, gdy rozgrywają się losy pole position – motocykl Marqueza odmówił posłuszeństwa. Zapaliła się lampka ostrzegawcza, więc Marc od razu zjechał na bok. Oparł swoją Hondę się na końcu prostej startowej, bez problemu przeskoczył przez blisko 2-metrową ścianę i biegiem poleciał w stronę swojego boksu. W końcu do końca sesji zostały mu już mniej niż 3 minuty!

(kliknij aby obejrzeć…)

Jak Marc później powiedział, przebiegnięcie tych 200 metrów nie było dla niego problemem, ale ustabilizowanie tchu zajęło mu pół okrążenia. Na ostatnie, mierzone kółko załapał się dosłownie w ostatnich sekundach. Był na siódmej pozycji, a do tego swoim motocyklem numer 2. Ale jechał jak szatan! Nie tylko zgarnął Pole Position sprzed nosa Andrei Dovizioso na Ducati, ale też poprawił rekord okrążenia (swój własny) o ponad pół sekundy… Wyścig również wygrał – relacja na portalu już niebawem!

A Ty jaką masz wymówkę przed bieganiem?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły