Legendarne pole position Marca Marqueza: video z kwalifikacji GP Ameryk

- Piotr Jędrzejak

Pewnie już obiło Wam się o uszy, że Marc Marquez znowu wyczynia niesamowite rzeczy. Jeżeli oglądaliście kwalifikacje do GP Ameryk, to wiecie o co chodzi. Jeżeli nie, to pozwólcie, że przybliżymy Wam tę sytuację.

Pod koniec drugiej sesji kwalifikacyjnej – czyli dokładnie wtedy, gdy rozgrywają się losy pole position – motocykl Marqueza odmówił posłuszeństwa. Zapaliła się lampka ostrzegawcza, więc Marc od razu zjechał na bok. Oparł swoją Hondę się na końcu prostej startowej, bez problemu przeskoczył przez blisko 2-metrową ścianę i biegiem poleciał w stronę swojego boksu. W końcu do końca sesji zostały mu już mniej niż 3 minuty!

(kliknij aby obejrzeć…)

Jak Marc później powiedział, przebiegnięcie tych 200 metrów nie było dla niego problemem, ale ustabilizowanie tchu zajęło mu pół okrążenia. Na ostatnie, mierzone kółko załapał się dosłownie w ostatnich sekundach. Był na siódmej pozycji, a do tego swoim motocyklem numer 2. Ale jechał jak szatan! Nie tylko zgarnął Pole Position sprzed nosa Andrei Dovizioso na Ducati, ale też poprawił rekord okrążenia (swój własny) o ponad pół sekundy… Wyścig również wygrał – relacja na portalu już niebawem!

Marquez gp COTA 2015 bieg kwalifikacje (2)

A Ty jaką masz wymówkę przed bieganiem?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl