Jorge Lorenzo: smutek po Spiesie; Rossi wspaniałą sprawą dla Yamahy
Piotr Jędrzejak
26 lipca 2012

Nagrywając nowy film promocyjny dla Yamahy, Lorenzo opowiada o Spiesie i Rossim.

Z okazji zbliżającej się rundy na torze Laguna Seca, Jorge Lorenzo udał się do amerykańskiej centrali Yamahy. Nagrywał tam kolejny, śmieszny film promocyjny, który podobno zobaczymy już w piątek. Wiemy, że przyjął zaproszenie na stanowisko Szefa Yamahy i w swoim pierwszym wywiadzie opowiadał o niedługo byłym koledze zespołowym Benie Spiesie oraz o byłym i możliwe, że przyszłym koledze, Valentino Rossim.

Przypomnijmy, że Spies powiedział ostatnio, że odchodzi z Yamahy i ma do tego litanię powodów, której jeszcze nie ujawnia. Nie pochwalił się też, jaka będzie jego przyszłość. Lorenzo na ten temat powiedział:

„To smutne wieści, że Ben nie kontynuuje. Dla Yamahy to naprawdę smutne, ponieważ był kierowcą Yamahy przez długi czas. Myślę, że ma wielki potencjał i życzę mu szczęścia w przyszłości. Teraz musimy poczekać na to, co się stanie w temacie drugiego kierowcy Yamahy.”

Odejście Spiesa oczywiście jeszcze bardziej nakręciło młyn plotek o Rossim i Yamasze. Te oczywiście dotarły również do pretendenta do tegorocznego tytułu mistrza MotoGP:

„Słyszałem pewne plotki. No i pewne plotki mówią, że Valentino wróci. To byłaby wspaniała sprawa dla Yamahy. Byliśmy dobrą parą zawodników w poprzednich latach, ale nic jeszcze nie zostało zdecydowane. Moją preferencją jest mieć konkurencyjnego rywala w zespole.” 

Nic dziwnego, że Doctor jest wspaniałą sprawą dla Yamahy – przecież możliwe, że przyniesie ze sobą sponsoring Marlboro lub Monster Energy. Czy jednak Valentino Rossi rzeczywiście zastąpi Bena Spiesa? A może do Yamahy przejdzie Andrea Dovizioso? Co będzie z Benem – przejdzie do WSBK, AMA, albo Ducati, czy też Suzuki? Odpowiedzi na te pytania nie zna nawet sam Mick…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły