Gwiazdy MotoGP zmierzą się… na rowerach

- Mick

Cal Crutchlow, Maverick Vinales i Fabio Quartararo zmierzą się w serii wyzwań rowerowych zorganizowanych przez legendę Tour de France, Marka Cavendisha. Już dziś, jako pierwszy, do walki stanie zawodnik LCR Hondy.

Wśród zawodników MotoGP nie brakuje fanów kolarstwa. Nawet sam Robert Kubica stwierdził ostatnio, że jest wielkim fanem Aleixa Espargaro, ale nie z uwagi na jego osiągnięcia na motocyklu, a kilometry pokonywane właśnie na rowerze.

Jako pierwszy do walki z Cavendishem, jednym z czołowych kolarzy na świecie, stanie Crutchlow, który prywatnie jest jego bliskim przyjacielem i sparingowym partnerem. Obaj są także mocno wspierani przez markę Monster Energy.

Brytyjczyk wcale nie jest jednak na straconej pozycji. Cal to jeden z najbardziej hardcore’owych kolarzy w padoku MotoGP. Kilka lat temu po wylądowaniu w Melbourne przed GP Australii, zamiast do samochodu wsiadł na rower i pokonał nim ponad stukilometrową trasę na tor Phillip Island.

Jakie wyzwania wymyśli Cavendish? Jego rywalizację z trójką MotoGP podczas Cav Sessions, będziecie mogli śledzić na platformie Zwift oraz na instagramowych kontach zawodników. Pojedynek z Calem już dziś o 19:00. Zobaczcie krótką zajawkę:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl