Dovizioso w MotoGP – czarny koń Yamahy?

- Mick

Po przesiadce na Yamahę, Włoch Andrea Dovizioso może okazać się czarnym koniem tegorocznej rywalizacji w MotoGP. Dlaczego postanowił jednak opuścić Hondę?

„Nikt nie jest niepokonany, nawet Casey Stoner – Dovizioso powiedział MotoRmanii zapytany o swoje cele na sezon 2012. – Moje oczekiwania są wysokie. W końcu po to tutaj jestem. Celuję w pierwszą piątkę.”

Po dziesięcioletniej współpracy z HRC, 26-letni Włoch stracił miejsce w fabrycznej ekipie Repsol Honda i odrzucił oferty fabrycznego zespołu Ducati oraz prywatnego teamu LCR Honda.

„Byliśmy bardzo blisko podpisania umowy – potwierdził MotoRmanii szef ekipy LCR Honda, Lucio Cecchinello, a manager włoskiego zawodnika, Simone Battistella, dodał: „Niewiele brakowało, a doszlibyśmy do porozumienia, jednak było pewne 'ale’.”

Ostatecznie zawodnik z Forli, mistrz świata klasy 125ccm z sezonu 2004, podjął bardzo ryzykowną decyzję o dołączeniu do satelickiego, francuskiego składu Monster Yamaha Tech 3, gdzie jego team-partnerem został Brytyjczyk Cal Crutchlow. Obaj radzili sobie imponująco podczas zimowych testów MotoGP, regularnie utrzymując się w pierwszej piątce.

Dovizioso i Crutchlow będą w tym roku rywalizować o jedno wolne miejsce w Tech 3 na sezon 2013, ponieważ zespół Herve Poncharala już podpisał na przyszły roku kontrakt na awans do MotoGP ze swoim podopiecznym z Moto2, Brytyjczykiem Bradleyem Smithem. Obaj po cichu liczyć też będą na pokonanie Amerykanina, Bena Spiesa i zajęcie jego miejsca w fabrycznej ekipie Yamahy u boku Jorge Lorenzo w sezonie 2013.

Dlaczego po dziesięcioletniej współpracy z Hondą, Andrea Dovizosio podjął szokującą i wyjątkowo ryzykowną decyzję o odejściu pod skrzydła Yamahy? Jak model M1 wypada w konfrontacji z dominującą rok temu Hondą oraz dlaczego HRC pozwoliło Włochowi na odejście? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znaleźć można w ekskluzywnym wywiadzie z Andreą Dovizioso opublikowanym w kwietniowej MotoRmanii, która właśnie trafiła do kiosków.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl