Dovizioso na pole position w Brnie – sobotnia relacja i galeria z GP Czech

- Mick

Andrea Dovizioso wywalczył pierwsze pole startowe do jutrzejszego wyścigu o GP Czech. Obok niego w pierwszej linii ustawią się Valentino Rossi i Marc Marquez. Co jeszcze działo się w sobotę w Brnie? Całkiem sporo.

Za kulisami tematem numer jeden było rozstanie Mavericka Vinalesa z szefem mechaników, Ramonem Forcadą. Niestety, podczas briefingu prasowego z Hiszpanem jego rzeczniczka prasowa „grzecznie poprosiła”, abyśmy nie pytali o tematy nie związane z jazdą po torze. Powodów rozstania możemy się tylko domyślać. Nie tylko my, bo Forcada także nie wie, dlaczego po niedzielnym wyścigu straci pracę.

Jedno jest pewne, w przyszłym roku Ramon nie wróci do narożnika Jorge Lorenzo, z którym przez lata pracował w Yamasze. „Mam jeszcze za mało do powiedzenia w Hondzie, która praktycznie podjęła już decyzję o moim przyszłorocznym crew chiefie. Będzie to ktoś, kto zna motocykl” – powiedział nam dzisiaj.

O ile jeszcze wczoraj Lorenzo wydawał się mocno zagubiony, o tyle dzisiaj nowe ustawienia Ducati okazały się strzałem w dziesiątkę. Niestety nie udało mu się idealnie złożyć drugiego kółka kwalifikacyjnego, przez co będzie ruszał z drugiego rzędu. Ma jednak tempo, aby powalczyć o podium.

Rossi nie ukrywa z kolei, że mimo udanych kwalifikacji nie ma równie dobrego tempa co Marquez, dlatego trudno będzie mu nawiązać walkę o zwycięstwo. Z drugiej strony kto wie, może znów przed samym startem wyciągnie z kieszeni kolejnego asa.

Swojego asa odkrył już Vinales, który wystartuje do wyścigu na miękkim tyle, choć inni zawodnicy wykluczają takie rozwiązanie z uwagi na upał i mocne zużycie ogumienia. „Potrzebuje mocnego początku. Jeśli tylko dobrze wystartuje i nie będę się ślizgał, powinienem utrzymać oponę w dobrym stanie do mety.”

Co jeszcze? Rozmawialiśmy dzisiaj także z kierowcą testowym Ducati, Michele Pirro oraz Calem Crutchlowem, ale zapis tych rozmów opublikujemy niebawem w osobnych materiałach z Brna.

Póki co zostawiamy Was ze świetną galerią sobotnich zdjęć Waldka Walerczuka:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl