Dovizioso, Crutchlow, czy juniorzy z Moto2 – kto zajmie miejsce w Ducati?
Piotr Jędrzejak
13 sierpnia 2012

Skoro już wiadomo, że wraz z nowym sezonem Rossi przesiądzie się na Yamahę, to nasuwa się pytanie, kto będzie drugim kierowcą Ducati?

Pierwszym będzie Nicky Hayden, na pewno przez najbliższy rok, ponieważ na tyle przedłużony został jego kontrakt. Kiedyś jednym z kierowców branych pod uwagę był Cal Crutchlow – Ducati nawet złożyło mu propozycję kontraktu. Teraz jednak plotki sugerują inny scenariusz, priorytetowy ma być Andrea Dovizioso, aktualnie kolega zespołowy Cala. Włoska prasa twierdzi nawet, że 2-letni kontrakt został już podpisany, a oficjalnie zostanie ogłoszony w trakcie rundy na Indianapolis. Ekipa MiniBikers postanowiła z tej okazji skleić krótką animację:

Jest jeszcze jedna opcja. Całkiem niedawno 19-letni Scott Redding, który jest aktualnie piąty w generalce Moto2 miał okazję testować oficjalne Desmosedici GP12. Anglik podobno wykręcił na Mugello czas poniżej 1:50, a to naprawdę niezły wynik – tegoroczne pole position to 1:47.284, a Scott jeździł na twardych oponach. Zarówno młody zawodnik, jak i Filippo Preziosi byli zadowoleni z przebiegu całego testu. Cała sytuacja zrodziła plotkę, jakoby Bolończycy mieli w planach założenie „Ducati Junior Team” w formie zespołu satelickiego ze sporym wsparciem fabryki. Tą plotkę podgrzewa fakt, że Ducati pytało kiedyś Rossiego, co uważa o zawodnikach Moto2. Ten odpowiedział, że największy potencjał widzi w Andrea Iannone oraz właśnie w Reddingu.

Jakiej mieszanki zawodników na Dukatach możemy więc spodziewać się w sezonie 2013?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły