Can Öncü jako najmłodszy zawodnik Moto3 – do tego zwyciężył w swoim debiucie!

- Piotr Jędrzejak

W momencie startu do wyścigu, Can miał 15 lat i 115 dni.

Can Öncü pochodzi z Turcji, urodził się w 2003 roku, gdy nie jeździ motocyklami, przesiada się na rowery MTB i BMX. W miniony weekend na torze Ricardo Tormo miał wystartować jako najmłodszy zawodnik klasy Moto3, ale zrobił coś więcej. Mając 15 lat i 115 dni, Can zaliczył swój pierwszy start w Grand Prix z dziką kartą, wystartował jako najmłodszy zawodnik w historii, ale także WYGRAŁ wyścig jako najmłodszy zawodnik w historii.

Jeżeli więc w najbliższym czasie o Canie Öncü będzie głośno – już wiecie, że nie bez powodu! W sezonie 2019 Can pojedzie w Moto3 w zespole Akiego Ajo na KTMie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl