Andrea Iannone z HJC: nowy, wyścigowy kask w MotoGP
Piotr Jędrzejak
30 stycznia 2018

HJC Helmets ogłasza własnie, że Andrea Iannone zostaje nowym zawodnikiem sponsorowanym tej marki w MotoGP w sezonach 2018 i 2019. 28-letni Włoch jest zawodnikiem jednocześnie dzikim, ale i opanowanym. HJC podkreśla, że to właśnie charyzma „Maniaka Joe” zainteresowała markę HJC. Teraz będzie testował nowy, wyścigowy model kasku przynależący do segmentu premium.

W sezonach 2015 i 2016 Iannone wielokrotnie znalazł się na podium wyścigów MotoGP z zespołem Ducati. W minionym sezonie Iannone wystartował na nowym motocyklu w fabrycznym zespole Suzuki Ecstar, a sezon 2018 to będzie jego drugi rok z większym już doświadczeniem. HJC Helmets ma nadzieję zobaczyć Andreę wielokrotnie na podium.

Włoch będzie jeździł w nowym kasku, który dopiero ma wejść do sprzedaży. Przynależał będzie do segmentu premium. Jest zaprojektowany specjalnie do wyścigów na profesjonalnym poziomie, a konstrukcyjnie bazuje na RPHA 11. Mając na myśli ekstremalne prędkości, dział R&D pracował w fabrycznym tunelu aerodynamicznym, aby aerodynamika kasku była perfekcyjna. Do tego zwiększono przedni otwór, aby widoczność w pozycji wyścigowej była jak największa.

HJC Helmets i Andrea zaczęli także prace nad specjalną wersją malowania replica. Współpracują z najlepszymi projektantami kasków z Włoch, aby motocykliści z całego świata mogli też zaznać designu #29 na swoich kaskach RPHA 11. Firma zapowiada, że grafika będzie imponująca – w końcu Andrea ma w sobie nie tylko sporo czynnika „cool”, ale także jest „badass’em”.

„Iannone może i zyskał swoją ksywkę „The Maniac Joe” za swój ekstrawagancki styl jazdy, ale HJC widzi też surowy talent oraz apetyt na zwyciężanie. Fani po prostu nie mają pojęcia czego Iannone tym razem dokona, gdy jest na torze MotoGP – i to własnie przynosi emocje do tego sportu.”

Wygląda więc na to, że w sezonie 2018 zobaczymy nowe malowania kasku RPHA 11 w barwach Andrea Iannone, ale także być może otrzymamy więcej informacji o zbliżającym się, zupełnie nowym modelu wyścigowego kasku HJC.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły