Andrea Iannone testuje Ducati – szybszy niż Rossi
Piotr Jędrzejak
7 września 2012

Wygląda na to, że nowy członek Ducati będzie trochę szybszy…

Andrea Iannone, aktualny zawodnik klasy Moto2 w zespole Team Speed Master zakończył wczoraj 3-dniowy test Ducati Desmosedici GP12 na torze Mugello. 23-latek wywarł na ekipie z Bolonii dobre wrażenie, szczególnie po tym jak wykręcił czas 1:48.3. Dla przypomnienia, w trakcie tegorocznego GP Włoch, Valentino Rossi osiągnął 1:48,5 w kwalifikacjach…

Andrea Iannone:
Poszło nam całkiem nieźle. Bardzo pozytywne doświadczenie zarówno na motocyklu jak i w zespole. Teraz jednak priorytetem jest skupienie się na własnej klasie i zbliżającym się GP San Marino. Wykręciłem dziś 1:48,3 i wrażenia na motocyklu oraz w zespole są wspaniałe, ale jazda tym motocyklem to nie jest łatwa robota. Nie spodziewałem się, że w ogóle będę miał taką okazję, a teraz jestem bardzo szczęśliwy. Filippo Preziosi był zadowolony z mojego pierwszego dnia z zespołem na ‚pełnej prędkości’.” 

Zapytany o to, czy jego przyszłość będzie w Ducati, Andrea odpowiedział, że „wszystko jest prawie jasne”, „bardziej niż prawdopodobne” oraz, że w zasadzie czekamy tylko na oficjalne potwierdzenie. W sezonie 2013 na polach startowych najpewniej zobaczymy cztery motocykle. W aktualnym teamie Ducati Corse znajdą się Nicky Hayden (do 2013) oraz Andrea Dovizioso (do 2014). Z nowym zespołem zwanym Ducati Junior Team pojadą pewnie Ben Spies oraz właśnie Andrea Iannone.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły